дивись.info

У Львові лунатиме «Музика поезії» Валентина Сильвестрова

У Львові лунатиме «Музика поезії» Валентина Сильвестрова

Життя швидкоплинне – мистецтво вічне. 18 травня о 17.00 год. в приміщенні Палацу Потоцьких відбудеться концерт композитора Валентина Сильвестрова, під назвою «Музика поезії». Захід відбудеться за підтримки Львівської міської ради та Мистецької фундації «Наше».

Валентина Сильвестрова називають композитором, що відкрив у музиці новий всесвіт, найменші часточки якого відчуває душею. Він розпочинав свій творчий шлях як авангардист, та з часом повернувся до своєрідного природного консерватизму.

Твори Валентина Сильвестрова, що звучатимуть у Палаці Потоцьких у Львові, – це камерна музика, а також композиції на вірші класиків літератури, зокрема: Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Володимира Свідзинського, Омара Хаяма (в українському перекладі), Осипа Мандельштама та Бориса Пастернака. Концерт не випадково має назву «Музика поезії», адже композиції, що звучатимуть, – це мова літератури, перекладена на мову музики.

Твори композитора виконуватимуть: Інна Галатенко (сопрано), Богдана Півненко (скрипка) та Олег Безбородько (фортепіано). Сценографія – Зінаїди Ліхачевої.

Символічним є те, що концерт відбудеться 18 травня – у Міжнародний день музеїв та день, коли Україна вшановує пам’ять жертв політичних репресій. Валентин Сильвестров відомий своєю громадянською позицією. Він переконаний, що класика – це не просто музика, адже вона народжується із духовної свободи людини, а час, в якому живемо, тісно пов’язаний зі свободою духу і потребує високого мистецтва – основи для єднання і тесту на справжність.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.