дивись.info

Серед безробітних переважають жінки та молодь

Серед безробітних переважають жінки та молодь

Упродовж чотирьох місяців п. р. через відсутність на ринку праці прийнятних пропозицій роботи 18,4 тис. мешканців області були визнані безробітними (минулоріч – 16,3 тис.). Загалом у січні-квітні нинішнього року соціальні послуги у сфері працевлаштування отримували 41,5 тис. безробітних, що на 1,3 тис. менше, ніж у відповідному періоді торік. Серед охочих працювати переважали жінки (54,2%) та молодь віком до 35 років (52,8%).

Відповідно до отриманої від 5513 працедавців інфоромації, цього року в області налічувалося 16,8 тис. вакансій (торік 5967 фірм і компаній шукали 21,3 тис. працівників), з яких 98,8% суб’єкти господарювання планували укомплектувати за допомогою служби зайнятості. Із числа задекларованих вільних місць праці 3,8% становили варіанти працевлаштування з мінімальною зарплатою, 91,8% – винагорода за працю коливалася від мінімального розміру до середнього в області, лише у 4,4% вакансій вказаний заробіток, вищий за середньообласний показник. Найбільш оплачувану роботу можна знайти у Радехівському районі (1827,1 грн), а також у Червонограді (1821,8 грн) та Львові (1697,3 грн). Найменші зарплатні пропозиції – на Мостищині (1291,4 грн).

У перші дні травня незаповненими на Львівщині залишалися 1615 місць праці (1013 – для представників робітничих професій), на які претендували 24,6 тис. безробітних. Відтак у середньому за одну вакансію в області конкурували 15 осіб (на початку минулорічного травня було 9).

У січні-квітні ц. р. за сприяння служби зайнятості працевлаштовано 14,9 тис. осіб, у т. ч. 8,6 тис. безробітних, 2,8 тис. залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру, 5,1 тис. охоплено професійним навчанням. Одноразову виплату допомоги з безробіття для започаткування власного бізнесу отримали 275 краян. Понад дві сотні працедавців скористалися механізмом надання компенсацій зі сплати єдиного соціального внеску, прийнявши на новостворені місця праці 375 безробітних. Ваучерами на навчання забезпечено 124 особи віком понад 45 років, котрі за державні кошти підвищуватимуть рівень професійної компетенції або освоюватимуть новий фах. Здебільшого вони обрали такі професії як електрогазозварник, водій навантажувача та тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва.

Відділ зв’язків з громадськістю та ЗМІ Львівського обласного центру зайнятості

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.