дивись.info

У Львові проведуть низку заходів до 70 річниці депортації кримськотатарського народу

У Львові проведуть низку заходів до 70 річниці депортації кримськотатарського народу

17 та 18 травня у Львові відбудуться заходи, присвячені вшануванню пам’яті про депортацію кримськотатарського народу. Цього року у світі вшановуватимуть 70-ту річницю депортації.

«18 травня у світі вшановуватимуть 70-ту річницю депортації кримськотатарського народу, яка забрала життя майже половини корінного народу Криму. Останні події в Криму, коли Росія анексувала півострів, знову поставили під загрозу долю кримських татар. Частина кримських татар знайшла притулок у Львові, у самих львів’ян досі не загоєні рани від репресій з боку радянського режиму.

Кримськотатарська громада міста Львова розробила план подій та запрошує львів’ян разом вшанувати пам’ять про цю трагічну сторінку в історії народу. Вхід на всі заходи буде вільним», – зазначили організатори.

 

Програма заходів у Львові до 70-ї річниці депортації кримських татар з Криму

 

17 травня

20.30- 23.00

 

Проспект Свободи, майдан біля пам’ятника Т. Шевченкові Масова акція « Запали вогник у своєму серці ».

З вогників будуть зображені Кримський півострів з числом 70, контури національного кримськотатарського символу «Тамга» і напис «NO GENOCIDE»

18 травня

11.00–13.00 Національний музей у Львові ім. А. Шептицького (пр. Свободи,20) Майстер-клас зі створення вибійки (українські та кримськотатарські орнаменти) (Олександр Бриндіков).
14.00–15.00 Національний музей у Львові ім. А. Шептицького (пр. Свободи,20) Лекції «Хто такі кримські татари: етногенез, історія, національні символи та сучасність» (Алім Алієв)

«Традиційний одяг кримських татар» (Ульвіє Аблаєва).

15.00–17.00 Національний музей у Львові ім. А. Шептицького (пр. Свободи,20) Майстер-клас «Кримськотатарський орнамент у техніці акварелі»(Рустем Скібін).
17. 00 – 20.00 Національний музей у Львові ім. А. Шептицького (пр. Свободи,20) Майстер-клас на гончарному крузі

Виставка-продаж сучасної кримськотатарської кераміки (Рустем Скібін).

20.00–21.30 Національний музей у Львові ім. А. Шептицького (пр. Свободи,20) Показ художнього фільму про депортацію кримських татар «Хайтарма» («Повернення»)
16.00 – 17.30 Музей історії релігії (пл. Музейна, 1) Показ художнього фільму про депортацію кримських татар «Хайтарма» («Повернення»)
20.00- 21.30 Музей Ідей (вул. Валова 18) Показ художнього фільму про депортацію кримських татар «Хайтарма» («Повернення»)
21.00- 22.00 Меморіальний музей «Тюрма на Лонцького» (вул. Степана Бандери, 1) -«Генерал Григоренко. Між двома світами» – розповідь журналістки Марії Шиманської

– «Кримський килим України» – родинні  історії кримських татар

– Прапрем’єра моновистави актора Едема Ібадуллаєва за новелою Ервіна Умерова «Самотність»

22.00- 23.30 Меморіальний музей «Тюрма на Лонцького» (вул. Степана Бандери, 1) Показ художнього фільму про депортацію кримських татар «Хайтарма» («Повернення»)

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.