дивись.info

На екуменічній конференції у Львові говорили про сімейні цінності та непереможну силу любові

На екуменічній конференції у Львові говорили про сімейні цінності та непереможну силу любові

22 травня у головному корпусі Львівського національного університету ім. Івана Франка відбулася міжконфесійна конференція, присвячена сімейним цінностям та викликам у подружжі. Організував захід Центр міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас», повідомили у прес-службі ЛМР.

Під час конференції о. Тарас Фітьо, Голова Комісії у справах Родини Української Греко-Католицької Церкви доповів на тему «Святе Таїнство Подружжя як джерело ласк для сім’ї». Директор Наукової бібліотеки ЛНУ ім. І. Франка Василь Кметь розповів про досвід та виклики модернізації для сім’ї. О. Сергій Кирилюк, лікар-психіатр, психотерапевт, керівник Консультативного центру кризових станів, психосоматичних розладів та депресій виголосив доповідь на тему «Сімейний конфлікт та депресія в дитини: психіатричний та психотерапевтичний аспект». Протоієрей Михайло Сивак, проректор Львівської православної богословської академії доповів про «Неправильний ієрархічний устрій сім’ї як чинник сімейних конфліктів».

Модератором конференції був Тарас Дзюбанський, директор Центру міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас». «Протягом цих днів українці відзначають четвертий Національний тиждень подружжя. Саме сім’я є найбільшою цінністю для кожної людини, а ще – підтримкою та любов’ю, які так потрібні нам у житті. Під час сьогоднішньої конференції ми поговоримо про цінності шлюбу, виховання дітей і формування християнської родини», – розпочав Тарас Дзюбанський.

Під час конференції відбулася презентація книги «Анатомія та психологія сімейного конфлікту» авторства протоієрея Михайла Сивака. Праця видана за сприянням Центру «Лібертас».

«Святе Таїнство Подружжя є джерелом ласк для сім’ї. Через подружжя Бог здійснює історію спасіння. А з приходом у світ Ісуса Христа подружжя набирає сакрального характеру, стає місцем Божого Об’явлення. Ми повинні розуміти, що сім’я завжди буде атакована дияволом, бо це Боже творіння. Та, незважаючи на усе, саме українська родина сьогодні може запропонувати Заходу важливі цінності сімейних відносин», – наголосив Тарас Фітьо, Голова Комісії у справах Родини Української Греко-Католицької Церкви.

«Виклики, які постають перед сучасною сім’єю сьогодні, споріднені з тими викликами, проти яких бореться суспільство. Священнослужителі повинні відігравати важливу духовну роль у житті християнських родин та вихованні дітей. Саме Церква має допомогти уберегти родини від криз, спричинених сварками та непорозуміннями», – наголосив директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка Василь Кметь.

«Сімейні конфлікти впливають на психологічний стан дітей, тому батькам варто бути дуже обережними, щоб своїми вчинками не травмувати їх. Саме міцна родина є тим фундаментом, на основі якого можна виховати сильну, незалежну і добру дитину, яка потім стане повноцінною особистістю», – розповів о. Сергій Кирилюк, лікар-психіатр, психотерапевт, керівник Консультативного центру кризових станів, психосоматичних розладів та депресій.

«І чоловіки, і жінки – рівні у шлюбі, але водночас вони різні. Кожна сім’я зможе стати щасливою тільки тоді, коли у ній пануватиме любов. Сакральність сім’ї полягає саме у вмінні жертвувати собою заради коханої людини. Головне, ніколи не забувати – справжня любов нікого не минає», – переконував протоієрей Михайло Сивак, проректор ЛПБА.

Також прес-секретар Львівської єпархії УПЦ КП Лука Карпюк зачитав вітання та звернення до учасників конференції від Димитрія (Рудюка), Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальського УПЦ КП: «Усім, мабуть, добре відоме вчення про християнську сім’ю, як про малу домашню Церкву. І це цілком зрозуміле порівняння, адже сім’я, з християнського погляду, повинна плекати і поширювати у суспільстві ті сокровенні головні чесноти, про які повсякчас повчає нас Свята Церква Христова, а, отже, і Сам Господь, – це любов, жертовність, лагідність, смирення, мудрість, повага… Я закликаю всіх плекати у серцях своїх жертовну любов, бо вміння з любов’ю служити людям, своєму ближньому і навіть цілому народові, може стати запорукою сильної Української держави, над якою перебуватиме Боже благословення».

Крім того, о. Павло Кочкодан, ключар Свято-Покровського Катедрального Собору м. Львова зазначив: «У сучасному світі глобалізація та секуляризм нівелюють інститут сім’ї. Проте, Україна впродовж віків зберігала священні родинні цінності. І сьогодні ми повинні продовжити слідувати цим традиціям, пам’ятаючи, що Бог – це любов, і коли подружжя перебуває у любові – воно перебуває в Бозі».

Наприкінці конференції директору Центру міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас» Тарасу Дзюбанському вручили благословенну Грамоту від Димитрія (Рудюка), Високопреосвященного Митрополита Львівського і Сокальського УПЦ КП, а усіх, хто взяв участь у виданні книги, нагородили грамотами з подяками.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.