дивись.info

ДПСУ нагадує про необхідність оформлення документів для поїздки дітей за кордон

ДПСУ нагадує про необхідність оформлення документів для поїздки дітей за кордон

Щороку у період  канікул та початку туристичного сезону значно збільшується кількість відмов у пропуску через державний кордон дітей. Протягом 2014 року  співробітники  Львівського прикордонного загону  відмовили у пропуску 61 дитині. Основною причиною цього стало недбале ставлення батьків та організаторів поїздок дітей до оформлення документів.

Для того, щоб подорож дітей була комфортною і без зайвих клопотів, Львівський прикордонний загін  ще раз нагадує і наголошує батькам та організаторам поїздок дітей про необхідність уважніше ставитися до оформлення документів на них. З цих питань прикордонники радять громадянам консультуватися з туристичними фірмами, послугами яких вони користуються, також необхідну інформацію можна отримати на веб-сайті прикордонного відомства dpsu.gov.ua, або за телефоном: 527-63-63.

Основними причинами відмов у пропуску залишаються відсутність доручень від батьків, які потрібні у разі коли дитину супроводжує лише один з батьків, або уповноважена ними особа. Крім того, серед причин не пропуску є недійсні документи для закордонних поїздок, відсутність документів на право перетинання кордону, відсутність фото дітей в документах батьків, закінчення терміну дії паспорта, технічна несправність документа.

Також нагадуємо, що відповідно до чинного законодавства України відповідно до ст. 2 «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» неповнолітні громадяни України виїжджають з України за наявності проїзного документа дитини, який видається дітям у віці до 18 років, або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків. При цьому у паспорти батьків з 5-ти річного віку дітей вклеюються фотокартки.

Відповідно до п. 4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2010р. № 724)  Виїзд з України громадян,  які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:

1) за  нотаріально  посвідченою  згодою  другого з батьків із зазначенням у ній  держави  прямування  та  відповідного  часового проміжку   перебування  у  цій  державі,  якщо  другий  з  батьків відсутній у пункті пропуску;

2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:

якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства,  що  підтверджується  записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;

якщо у паспорті громадянина України для виїзду за  кордон,  з яким   перетинає   державний  кордон  громадянин,  який  не  досяг 16-річного віку,  або  проїзному  документі  дитини  є  запис  про вибуття  на  постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у  дипломатичному  представництві або консульській установі України за кордоном;

у разі пред’явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:

  • свідоцтва про смерть другого з батьків;
  • рішення суду про  позбавлення  батьківських  прав  другого  з батьків;
  • рішення суду   про   визнання другого  з  батьків  безвісно відсутнім;
  • рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
  • рішення суду  про  надання  дозволу  на   виїзд   з   України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;
  • довідки про народження дитини,  виданої  відділом  реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно  до  частини  першої  статті 135 Сімейного кодексу України  (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).

Довідково:

У Львівському прикордонному загоні є процедура  попереднього  інформування прикордонників про попередні списки груп туристів – шляхом надсилання списків на електронні адреси пунктів пропуску, а саме міжнародний пункт пропуску «Рава – Руська» – [email protected], «Устилуг» – [email protected], та «Львів – аеропорт»- [email protected] ця інформація дасть змогу пришвидшити процедуру прикордонного оформлення. Прохання усіх туристичних фірм використовувати цю можливість при організації туристичних поїздок за кордон.

А також,  проведені заходи по підготовці пунктів пропуску, а саме:

– проведено аналіз туристичних фірм, що здійснювали в попередні роки перевезення організованих туристичних груп, встановлено з ними зв’язки  щодо надання завчасної інформації про заплановані виїзди;

– підведено підсумки дотримання стандартів культури прикордонного контролю в пунктах пропуску через державний кордон у І кварталі 2014 року

проведено службову нараду з питань забезпечення завчасної підготовки пасажирів до проходження визначених законодавством видів контролю, своєчасного обміну інформацією про прямування організованих груп, у тому числі й дитячих, туристично-цільових автоколон (автопробігів) та ін.:

– спільно з представниками контрольних органів і служб, які здійснюють державні види контролю, адміністрацій підприємств (установ, організацій) та органів місцевого самоврядування проведено комплексні обстеження стану облаштування і утримання пунктів пропуску через державний кордон та інше.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.