дивись.info

У Львові міряли тиск (фото)

У Львові міряли тиск (фото)

Доброю традицією у нашому місті стало проведення управлінням охорони здоров’я Львівської міської ради щорічної травневої акції з вимірювання артеріального тиску у населення, з метою раннього виявлення артеріальної гіпертензії (АГ) та запобігання її ускладнень. Цього року під час акції було обстежено 74992 громадян, з них вперше виявлено АГ у 1833 осіб.

Цього року «Дні профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії» відбулися у Львові з 12 до 16 травня. Під час проведення  акції кожний громадянин мав змогу виміряти артеріальний тиск у міських поліклініках та лікарнях, де функціонували пункти вимірювання артеріального тиску, а також у шести медичних пунктах-наметах, які були розміщені в найбільш людних місцях міста: пл. Ринок, проспект Шевченка, проспект Свободи, ЛНУ ім. Франка, проспект Чорновола, проспект Червоної Калини.

В акції взяли участь волонтери – студенти Львівського державного медичного коледжу ім. А. Крупинського, які вимірювали артеріальний тиск у наметах. Пацієнти з підвищеним артеріальним тиском отримали консультації фахівців, необхідні додаткові обстеження, освітні матеріали про АГ (пам`ятки, щоденники контролю артеріального тиску та інше).

У рамках акції в закладах охорони здоров`я проведено навчальні програми та  семінари з вивчення сучасних аспектів лікування гіпертонічної хвороби.

«Акція хоч і проводиться нашим управлінням не так давно, як усі інші наші профілактичні акції, але має значний результат. Загалом за вісім років в акції взяло участь 872957 громадян, з них вперше виявлено АГ у 30640 осіб. Усіх з вперше виявленою артеріальною гіпертензією взято на диспансерний облік у ЗОЗ міста Львова та призначено відповідне лікування.

Я вважаю, як для такої непростої патології, це хороший результат. Адже це означає, що ці люди вже виявили патологію і мають шанс вчасно її вилікувати і таким чином покращити якість життя у майбутньому. Бо за умови вчасної діагностики, правильного лікування та  виконання усіх рекомендацій офтальмолога зір при глаукомі можна зберегти», – наголошує начальник управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

У результаті ретельної системної роботи управління охорони здоров’я і медичних закладів щодо профілактики АГ у населення, відповідального ставлення мешканців до збереження свого здоров’я, за останні роки вдалося досягнути зниження захворюваності на інфаркт міокарда з 959 випадків у 2009 році  до 776 у 2013 році, тобто на 183 львів’янина захворіло менше. Водночас, захворюваність на інсульти залишається у м. Львові  відносно високою (захворіло у 2009 році 848 осіб, у 2013 році – 828 осіб).

ПАЛАТКА 1 ПАЛАТКА 2 ПАЛАТКА 6 ПАЛАТКА 7 ПАЛАТКА 8 ПАЛАТКА 9 ПАЛАТКА 10

Довідка

В Україні майже 12 млн осіб хворих на гіпертонічну хворобу, що становить майже 30% дорослого населення.

За статистикою, у м. Львові від підвищеного тиску страждає 188092 особи (30,2%), але, насправді, таких людей набагато більше. Гіпертонічну хворобу тепер діагностують і у вісімнадцятирічних. А основну питому вагу серед осіб з вперше виявленою АГ становлять особи працездатного віку. Наслідки артеріальної гіпертензії «вбивають» людей частіше за інші хвороби. Відомо, що понад 50% всіх випадків смерті від серцево-судинних захворювань в Україні припадає на АГ, а точніше, на її ускладнення: насамперед, це інфаркт міокарда та інсульт. Аналогічна ситуація спостерігається і у м. Львові, зокрема, щороку помирає від інфаркту міокарда близько 190 львів`ян (2013 р. – 189 осіб ), а від інсульту – 390 осіб (2013 р. – 382 особи). Значною мірою це пов’язано з низькою поінформованістю населення про необхідність своєчасного виявлення та лікування АГ.

Що таке артеріальний тиск і як його контролювати?

Щоб проштовхнути кров по судинній системі, необхідно докласти певної сили. Ця сила, яка діє на стінки судин під час плину крові, називається артеріальним тиском. Показники тиску прийнято позначати двома цифрами, наприклад, 120 і 80 мм рт. ст. Більше значення називається систолічним тиском, під яким розуміють найвищий тиск на стінку судини після скорочення серця. Менше значення називається діастолічним тиском, під яким розуміють тиск крові в період спокою, у перерві між скороченнями серця.

Людський організм створений дуже надійно, з великим запасом міцності, зокрема, і до коливань артеріального тиску. Судинна стінка здатна витримувати значні підйоми тиску за умови, що вона достатньо еластична та міцна. Але з віком еластичність судин знижується та, як наслідок, збільшується ризик виникнення гіпертонічної хвороби і в осіб, старших 40 років, досягає 20–25% при відносно рівномірному розподілі серед чоловіків і жінок. Причини виникнення гіпертонічної хвороби до кінця не з’ясовані. Серед факторів, що спричиняють її розвиток, виділяють: емоційний стрес, спадково-конституційні особливості, професійні шкідливості, особливості харчування (надмірне вживання кухонної солі, насичених жирів, дефіцит магнію), вікова перебудова організму в період клімаксу, травми черепа, інтоксикації, гіподинамія.

Оптимальним вважається тиск 120/80 міліметрів ртутного стовпчика, нормальним та високонормальним – від 130/85 до 139/89. Про гіпертонію можна говорити тоді, коли тиск вищий, ніж 140/90 (гіпертонія І ступеня). Тиск 160/100 вказує на гіпертонію II ступеня, а понад 180/110 – ІІІ ступеня.

Шановні мешканці міста Львова! Дбайте про своє здоров`я! Систематично відвідуйте поліклініку! Контролюйте артеріальний тиск! Убережіть себе від інфаркту та інсульту!

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.