дивись.info

У Львові розпочався купальний сезон (фото)

У Львові розпочався купальний сезон (фото)

6 червня 2014 року відкрито відпочинковий період на базі відпочинку «Винниківське озеро». Поки що це єдиний водний об’єкт, де організовано масовий відпочинок людей на воді. Водний об’єкт відповідає усім вимогам безпеки людей: санітарним нормам, безпеки щодо облаштування пляжу, рятувальних служб.

На адміністративних територіях Львівської міської ради, за результатами інвентаризації водних об’єктів 2012 р., обліковано 118 водних об’єктів. З них 22 водойми мають рекреаційне і декоративне призначення. Всі інші водні об’єкти (в т.ч. річки і потічки) є невеликими природними і технічними (пожежними) водоймами.

На жаль, для деяких людей відпочинок на воді закінчується трагедією. Протягом 2011 року на водних об’єктах Львівської області загинуло 104 особи, з них – 9 дітей; у 2012 році – 99 осіб, з них 17 дітей. У 2013 році у Львівській області загинуло 94 особи, з них 13 дітей. Серед 94 загиблих було 10 львів’ян, які загинули за межами міста.

На водних об’єктах міста Львова загинуло:  2009 рік – 4 людини, 2010  та 2011 р. р. – по 5 людей, 2012 рік – 1 людина; 2013 рік – 2 особи.

Довідка

Причиною загибелі людей на воді найчастіше є не стільки незнання правил поведінки, скільки нехтування ними. Тому управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення нагадує правила поводження на водних об’єктах, щоб відпочинок не перетворився на трагедію.

Коли купатися?

Найбільш сприятливою для купання є безвітряна сонячна погода з температурою повітря 22°С та води 18°С. Найкращий час – ранок або вечір, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання. Після тривалого перебування на сонці, не пірнайте у воду з розбігу, а заходьте поступово, можна спочатку декілька разів зануритися у воду. Різка зміна температури дуже небезпечна для людського організму, особливо для людей з хворим серцем. Плавати у воді потрібно не більше 20 хв.

Де купатися?

Купатися треба на пляжах, водних станціях, адже місця колективного відпочинку завжди мають необхідні засоби для надання допомоги потерпілим, та й коли поруч з вами є багато людей, то у разі небезпеки можна розраховувати на допомогу. Якщо у воді ви відчуваєте, що втрачаєте сили, або тіло зводять судоми, чи ви побачили потопельника, а самі не вмієте плавати, – не соромтеся, кличте на допомогу.

В останні роки значно збільшується небезпека відпочинку людей на воді в місцях, де використовують привізні плаваючі технічні засоби у вигляді різних «водних велосипедів», «водних скутерів», моторних човнів та ін., які самочинно спускаються на воду з автомобільних причепів.

Де і як пірнати?

Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно. Перший стрибок краще робити ногами вниз – «солдатиком». Не пірнайте в мілких, темних та невідомих місцях, особливо з розбігу вниз головою, бо ви можете ударитися об дно, знепритомніти та втопитися.

Категорично забороняється:

– заходити у воду в нетверезому стані;

– запливати за територію пляжу, яка огороджена буйками;

– підпливати до суден і моторних човнів, що рухаються;

– стрибати у воду з плавзасобів, споруд та предметів, які для цього не призначені;

– використовувати для плавання надувні матраци, подушки, автомобільні камери, дошки, несправні човни;

– допускати у воді грубі ігри з захопленням рук та ніг учасників;

– подавати фальшиві сигнали біди;

– засмічувати воду та береги водойми;

– тим, хто не вміє плавати, заходити у воду глибше, ніж до пояса.

1 2 4 5 6 7 8

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.