дивись.info

У серпні відбудеться міжнародний фестиваль ”Музика у старому Львові та Кракові”

            16 червня у Кракові Фундація польської капели ”Краковієнсіс” проводить прес-конференцію з нагоди відкриття 39-го сезону фестивалю ”Музика у старому Кракові” та заснування  першого українського  фестивалю ”Музика у старому Львові”. У серпні фестивалі синхронно пройдуть у двох містах. Зберігатиметься традиція проведення фестивалів у період літніх відпусток з 15 до 31 серпня, повідомила прес-служба Львівської обласної філармонії.

Ідея спільного щорічного проведення українського і польського фестивалів – ”Музика у старому Львові” та ”Музика у старому Кракові”  належить засновникові відомого українського камерного оркестру ”Віртуози Львова” народному артисту України Сергію Бурку та засновнику польської капели ”Краковієнсіс” й польського фестивалю ”Музика в старому Кракові” Станіславу Галонському,  тісна співпраця між якими триває вже впродовж більше 20 років.

В рік свого 20-річчя оркестр ”Віртуози Львова”  разом з польськими партнерами   започатковує Перший Європейський українсько-польський фестиваль ”Музика в старому Львові та Кракові”, який відбуватиметься одночасно з 15 до 31 серпня як у Львові, так і в Кракові. Особливістю цього фестивалю є те, що концерти відомих виконавців та колективів з різних країн проходитимуть в храмах, пам’ятних та історичних місцях обидвох міст у періодичній послідовній синхронності в період року, що найбільш актуальний для туристичної активності, і це створить своєрідний духовний міст і паралель між містами, які мають спільну історію,  історичні пам’ятки яких внесено до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Беручи до уваги ситуацію в Україні та враховуючи спільні тенденції сучасного розвитку європейських взаємовідносин та інтеграційних процесів,  реалізація і підтримка цього спільного міжнародного мистецького проекту як ніколи відповідає часу, адже, це – конкретні євроінтеграційні шляхи співпраці та пошук нових форм  для об’єднання навколо європейських цінностей, спільної історії та культури. Львів і Краків – багаторічні міста-побратими  фактично започатковують та стають ініціаторами нового неординарного міжнародного проекту, який  передбачає одночасне проведення спільних мистецьких заходів у містах різних держав, чого, за нашими даними, в європейській практиці наразі не має, що буде свідчити про спільні цінності без кордонів та стане прикладом для інших європейських міст.

На сьогодні багато мистецьких  колективів та відомих виконавців з різних країн світу вже підтвердили своє бажання  та зацікавлення  виступити з концертами на фестивалі як у Кракові, так і у Львові.

Ініціативу проведення фестивалю  офіційно підтримали міський голова м. Львова      Андрій Садовий та президент Кракова Яцек Майхровський, Міністерство культури Польщі, Генеральне консульство Республіки Польща у Львові. Розглядається можливість патронату фестивалю  президентами Польщі та України.

Беручи до уваги неординарність, актуальність, престиж та перспективи цього проекту,   до складу ініціативно-організаційної  групи  фестивалю увійшли відомі польські та українські митці, організатори мистецьких  заходів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.