дивись.info

Львівщина відзначить 60-річчя Кенгірського повстання

Львівщина відзначить 60-річчя Кенгірського повстання

Урочисті збори учасників Кенігрського повстання, раніше заплановані на 21 червня, відбудуться 29 червня об 11 год. у сесійному залі Львівської обласної ради, повідомили Дивись. Інфо у прес-службі ЛОР.

На початку зборів присутні вшанують молитвою та хвилиною мовчання усіх загиблих внаслідок політичних репресій. Опісля поділяться власними спогадами ті в’язні Степового табору, хто особисто пережив повстання в Кенгірі.

Окрім того, відбудеться вручення нагород Львівської обласної ради та Львівської обласної державної адміністрації, а також пам’ятних відзнак до 60-річчя Кенгірського повстання.

Довідка:

Кенгірське повстання – повстання політичних в’язнів Степового табору в табірному відділенні Кенгір (Казахстан), яке відбувалось впродовж 40 днів – з 16 травня до 26 червня 1954 р. У повстанні брало участь близько 8000 ув’язнених, більшість з них – засуджені за політичними статтями українці (також росіяниприбалтиєвреї та інші). Всього в Степлагу було 46% українців, а це 9596 осіб, серед яких було багато колишніх членів ОУН і вояків УПА та прибалтійських«лісових братів». Саме вони стали осердям повстання.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.