дивись.info

У філармонії відбудуться два ювілейні вечори Етелли Чуприк (фото)

У філармонії відбудуться два ювілейні вечори Етелли Чуприк (фото)

Два ювілейні вечори у Концертному залі Львівської філармонії спілкуватиметься зі слухачами через музику відома піаністка, заслужена артистка України Етелла Чуприк, яка святкуватиме у філармонії свій 50-річний ювілей.

Програма, яку Етелла Чуприк пропонує слухачам 20 червня, охоплює значний історичний проміжок фортепіанної музики — від бароко до XX століття. Розпочнеться концерт творами Баха і Скарлатті, після яких прозвучить… Lacrimosa із Реквієму Моцарта. Саме так, Lacrimosa в транскрипції для фортепіано, яку здійснила сама виконавиця.

Естафету продовжать генії музичного романтизму — Фридерик Шопен і Ференц Ліст. «Душа Шопена — це абсолютний ексклюзив у романтичній музиці. Великі знавці писали, що якби Моцарт жив далі, то писав би так, як Шопен. Переходити на «ти» з Шопеном не можна, його інтелігенція у тому, що кожна нота щось означає» — зазначає виконавиця.

Звучатиме також музика Чайковського, і знову це буде фортепіанна транскрипція симфонічної партитури — фантазія на дві теми з балету «Лускунчик». Ще один симфонічний шедевр, який прозвучить у фортепіанній інтерпретації Етелли Чуприк — «Жар-Птиця» Ігоря Стравінського.

Окрім того, слухачі зможуть поринути у фортепіанну музику Сергія Рахманінова і Анатолія Лядова.

«Для мене звук — це вібрація життя. Для мене композитор — це не просто композитор, який написав музику, це всесвіт, в якому я живу, різнокoльорова мозаїка, яка тягне до себе» — зазначає піаністка.

Якщо перший із двох ювілейних вечорів — це фортепіанний речиталь, то концерт 22 червня складатиме симфонічна музика. Звучатиме концерт № 3 Сергія Рахманінова для фортепіано з оркестром, Симфонія № 3 Каміля Сен-Санса, а також твір шведського композитора Гуґо Альвена, написаний спеціально як присвята дню літнього сонцестояння. Солістка виступатиме разом з Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії під орудою головного диригента Іллі Ступеля. Партію органа виконає Олена Мацелюх.

Як зазначає Ілля Ступель: «Концерт №3 Рахманінова залишив слід в моєму серці, оскільки я неодноразово диригував цим твором на фіналі Конкурсу піаністів ім. Артура Рубінштейна в Тель-Авіві з переможцями конкурсу. Цей твір є одним з моїх улюблених».

Про Симфонію Сен-Санса Ілля Ступель зазначив: «Третя, «Органна» симфонія Каміля Сен-Санса — ще один твір, який є особливим для мене. Коли я уперше диригував цим твором у Франції, на концерті був присутній Валері Жискар д’Естен, колишній президент Франції. Його здивувало, що чужоземний диригент міг так вдало виконувати французьку музику. Мене тоді вразило, що коли концерт завершився, в залі майже хвилину залишалась повна тиша. Коли я повернувся й глянув у зал, то побачив, що слухачі у перших рядах плакали — вони були настільки зворушені музикою. Очевидно, вони відчули й зрозуміли моє бачення цієї симфонії. Ці самі відчуття я хочу дати можливість відчути і нашій публіці».

Продовжуючи, Ілля Ступель зазначив: «Також я планую включити у концерт твір, якого початково не було у програмі. Це також в певному сенсі особлива музика, яку написав один з найвидатніших шведських композиторів Гуґо Альвен (Alfven). Назву цього твору, «Midsommervaka», можна перекласти як «посередлітнє бдіння». 22 червня — це день, коли у Швеції сонце не заходить майже 24 години. І ця музика описує саме цей день, на який також припадає наш концерт».

2014 06 20 Чуприк

відділ реклами та маркетингу Львівської філармонії

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.