дивись.info

Медики Львова виходять на протест

Медики Львова виходять на протест

Медики Львова проведуть акцію протесту працівників Львівського обласного клінічного перинатального центру щодо подальшої долі медичної установи. Із жовтня 2013 року Львівський перинатальний центр регіонального значення повністю закрили на реконструкцію, термін якої вичерпався, а результатів роботи – жодних!

500 медиків, а також їхні родини залишились без засобів існування на невизначений термін. Вагітні жінки з патологіями, а також ризиком передчасних чи складних пологів з усієї Західної України залишились без шансів на оперативну медичну допомогу для себе і своїх малят. За останній рік показники материнської  та перинатальної смертності у Львівській області значно зросли . За дитячою смертністю Україна на 74-му місці зі 176 країн світу.

АКЦІЯ ПРОТЕСТУ відбудеться 8 липня о 10.00 під стінами Львівської облдержадміністрації.

Довідково

Львівський обласний клінічний  перинатальний центр (вул. Дж. Вашингтона, 6) був заснований у 1986 році як пологовий будинок №2. У 1990 – реорганізований в перший в Україні перинатальний центр. У 2011 таких в Україні було лише чотири.

У 2012 році Львівщину включили у національний проект «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства». Відповідно до нього, на базі існуючого обласного державного перинатального центру  мали створити новітній заклад III рівня перинатальної допомоги. У рамках проекту планували збільшити кількість місць для важкохворих і недоношених діток, відкрити нове відділення реанімації новонароджених та підвищити кваліфікацію медичного персоналу. Центр мав стати регіональним, обслуговувати пацієнтів західних областей, в перші хвилини життя маленьких пацієнтів надавати допомогу, яку досі не  в змозі надати жодний районний пологовий будинок і навіть пологові будинки  Львова (вони, до речі, не обслуговують мешканців області).

На реалізацію проекту держава мала виділити майже 100 мільйонів гривень (75% потрібної суми), решта (25%) – обласна рада і спонсори. Забезпечення медичним обладнанням взяв на себе Благодійний фонд Віктора Пінчука. Майже рік центр не отримував державні гроші, відтак роботу з реконструкції швидкими темпами почали в жовтні 2013. Медичний заклад повністю закрили, на час ремонту працівники залишились без роботи (в очікуванні кращих перспектив), їх перевели на 2/3 зарплати через простій.  Відкриття оновленого центру планували за рік. Втім, реконструкцію припинили з початку 2014 року, пояснили відсутністю коштів, які мали б виділятися. Обладнання, яке закупили, теж не можуть доставити у Львів через відсутність фінансів. Куди скерували державні гроші і чи скеровували взагалі – лікарі  не можуть дізнатись. Колектив перинатального центру відправляв запити в Міністерство охорони здоров’я України, Адміністрацію Президента України, Міністерство фінансів, головам Львівської обласної ради та облдержадміністрації. Відповідь одна – «…у бюджеті на 2014 рік коштів на зазначені заходи не передбачено». Питання щодо терміну завершення робіт з ремонту та реконструкції перинатального центру, обсягів фінансування, а також подальшої долі лікарів, які стали заручниками ситуації – залишається відкритим. Це змушує колектив Львівського перинатального центру самотужки захищати свої права, а також права мешканців області, які не мають змоги отримувати якісну, а головне – своєчасну медичну допомогу.

          Голова  первинного профспілкового осередку Львівського обласного клінічного перинатального центру Лариса Побережник

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.