дивись.info

П’ятак: Податок на багатство жодним чином не погіршить матеріального стану громадян із середнім достатком

П’ятак: Податок на багатство жодним чином не погіршить матеріального стану громадян із середнім достатком

За ініціативи заступника голови Львівської обласної ради Валерія П’ятака у Львівській обласній раді пройшла нарада з питань впорядкування реєстру нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки, з метою ефективного адміністрування відповідного податку, повідомили у прес-службі Львівської обласної ради.

На нараду були запрошені представники департаменту фінансів та департаменту економічного розвитку, торгівлі та промисловості обласної державної адміністрації, головного управління Міндоходів у Львівській області, Державної фінансової інспекції, Державної реєстраційної служба у Львівській області, Бюро технічної інвентаризації, а також Львівської обласної та міської рад.

«Через кілька років податок на нерухоме майно буде основним джерелом наповнення місцевих бюджетів базового рівня. Але процедури формування бази платників чітко не виписано. Якщо зараз не навести лад в цьому питанні, то місцеві бюджети будуть порожні. Відтак, потрібно напрацювати механізм збору інформації та формування бази оподаткування. Найбільше зацікавлені в цьому питанні повинні бути міські, селищні та сільські голови. Адже всі зібрані кошти підуть на потреби територіальних громад базового рівня», – наголосив Валерій П’ятак.

Як проінформував присутніх заступник начальника головного управління Міндоходів у Львівській області Денис Шмигаль, з 1 січня 2013 року набула чинності ст. 265 Податкового кодексу, згідно з якою запроваджено новий місцевий податок – податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, який зараховується до відповідного бюджету за місцем розташування об`єкта оподаткування. Платниками цього податку є власники об`єктів житлової нерухомості – фізичні особи, а також юридичні особи.

«Донедавна оподаткуванню підлягала житлова площа об`єкта житлової нерухомості, в тому числі його частка. У разі наявності у платника податку – фізичної особи більше одного об’єкта оподаткування, в тому числі різних видів (квартир, житлових будинків або квартир і житлових будинків), база оподаткування обчислюється, виходячи з сумарної житлової площі таких об’єктів. З 1 квітня 2014 року відповідно до Закону України від 27.03.2014 № 1166-VІІ «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» базою оподаткування є загальна площа», – зазначив Денис Шмигаль.

Також Денис Шмигаль наголосив, що цей збір не поширюється на власників квартир до 120 кв м та будинків до 250 кв м і на різні види об’єктів до 370 кв м. Але ці пільги не надаються на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності).

Валерій П’ятак наголосив: «Ми повинні донести до мешканців області, що мова винятково йде про податок на багатство, який жодним чином не погіршить матеріального стану малозабезпечених і громадян із середнім достатком».

Додатково зауважимо, що головною проблемою нині є збір інформації та формування бази даних платників такого податку. Інформація про об’єкти житлової нерухомості, на які право власності набуто до 2003 року, в базах даних органів Міндоходів відсутня, але вона міститься на паперових носіях в органах БТІ. Станом на сьогодні, в органах Міндоходів міститься лише 3% такої інформації по місту Львову і 3,6% – по області.

Відповідно Валерій П’ятак доручив напрацювати алгоритм збору такої інформації та занесення її до електронної бази даних, обговорити цю проблему з Асоціацією місцевих рад, а також ініціювати відповідну нараду на загальнодержавному рівні.

«Це не лише проблема Львівської області. Аналогічне питання виникне у всіх областях України. Тож, якщо ми перші взялися за розв’язання цього питання і напрацюємо механізм його вирішення, то маємо запропонувати його й іншим. Тому після детального обговорення і напрацювання відповідної процедури, будемо ініціювати міжвідомчу нараду в Києві за участю Міністерства фінансів, Міністерства юстиції, Міністерства доходів і зборів, Державної реєстраційної служби та Асоціацій місцевих рад для створення уніфікованого механізму вирішення проблем, пов’язаних з адмініструванням цього податку», – резюмував Валерій П’ятак.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.