дивись.info

У філармонії пройде національний музичний проект «Мелодія»

У філармонії пройде національний музичний проект «Мелодія»

У Львівській філармонії, 23 жовтня, відбудеться проект «Мелодія». Автором ідеї проекту є соліст Львівського національного академічного театру опери та балету ім. С. Крушельницької Петро Радейко. До проекту залучено чимало львівських музикантів. Львівський композитор Михайло Олійник пише до проекту авторські пісні, а також виконає власні сольні інструментальні твори, як піаніст.

Творча співпраця Петра Радейка з Михайлом Олійником зародилася під час революційних подій в Україні. Композитор  написав пісню на слова Оксани Максимишин «Мамо, не плач», яка присвячена загиблим героям Небесної сотні. За словами композитора, він шукав соліста зі справжнім характером, оскільки пісня драматична і потребує неабиякої витримки.

Соліст Львівського оперного театру Петро Радейко відповідав тим  критеріям, які шукав композитор. У першій спільній пісні «Мамо, не плач» взяли участь близько 70 львівських музикантів. Саме ця пісня,. аранжування до котрої зробив  мистецький керівник Академічного інструментального ансамблю «Високий Замок» Андрій Яцків, стала поштовхом до продовження спільної праці.

Наступною спільною роботою Михайла Олійника з Петром Радейком стала пісня «Чуєш, ти чекай мене». Цей відомий вірш Костянтина Сімонова «Жди меня» українською переклав Юрій Гончаренко. Пісня пов’язана з подіями в Україні і написана на підтримку військових та їх родин. У цій композиції цікава музична концепція з цимбалами, сопілками. Це етнічна рок-балада. Її можна послухати в інтернет-мережі.

Після двох спільних робіт з Петром Радейком, за словами Михайла Олійника, прийшло бачення майбутньої співпраці.

Петро Радейко давно виношував ідею проекту  «Мелодія», і зараз  запропонував Михайлу Олійнику долучитися в якості композитора, аранжувальника та виконавця. В багатьох піснях Михайло виконає партію фортепіано. Аранжує твори також Андрій Яцків. В проекті «Мелодія» кожен з учасників має можливість втілити свої творчі плани.

Зараз музиканти ведуть масштабну підготовку до проекту «Мелодія». Робота у студії відбувається з багатьма експериментами та творчими пошуками. Петро Радейко запросив до співпраці багатьох львівських виконавців, серед них музиканти ансамблю «Високий Замок» Львівської філармонії, відомий гітарист Андрій Бадюк, а також і три вокалістки, які виконуватимуть пісні як сольно, так і на бек-вокалі. Саме проект «Мелодія», за словами Михайла Олійника, стане втіленням його творчих планів, оскільки він як  джазовий піаніст багато  експериментує із стилями.

До концерту «Мелодія» входять поп-класичні твори, українські романси та твори в стилі босса-нова, свінг, балада. Михайло працює і в стилі етно-джаз, тому у концерті висвітлюватиметься етнічний бік, і будуть експерименти з народними піснями.

Михайло Олійник народився на Тернопільщині. Освіту розпочав у Львівській середній спеціалізованій музичній школі-інтернаті ім. Соломії Крушельницької. Згодом продовжив навчання у Київському інституті музики ім. Р. М. Глієра по класу  джазового фортепіано.

Революційна доба в Україні відкрила у Михайла бажання творити український продукт, адже у мас-медіа багато музики, і не завжди якісної. Композитору хочеться творити таку музику, яка буде потрібна суспільству, музику із духовним наповненням, музику, яка мала б національний колорит. І водночас її можна було б презентувати за кордоном. У доробку Михайла Олійника близько десяти композицій, об’єднаних однією тематикою. Це вокальні солоспіви романсового напряму. З інструментальних композицій у доробку Михайла також близько десяти для різних складів. Серед народних – гуцульські мелодії та  сольні для фортепіано.

Його найближчі композиторські задуми будуть втілені в авторському альбомі, де він виступить як піаніст. Це буде інструментальний альбом української етники з джазовими елементами.

Михайло Олійник пише пісні для багатьох виконавців – Петра Радейка, Ольги Кримаренко, учасниці «Голосу Країни» Лілії Королюк, для студентів-вокалістів Київського інституту музики ім. Р. М. Глієра. 

У батьківській сім’ї Михайла шестеро дітей, і всі професійні музиканти. Батько також музикант, а мама – організатор театральних обрядових дійств. Ще змалечку всі діти виступали на сцені. Виступають і як сімейний інструментально-вокальний ансамбль Олійників, виконують  народну і авторську музику. Склад ансамблю Олійників досить цікавий: саксофон, труба, віолончель, баян, фортепіано, фагот. Окрім того, всі співають.

Зараз Михайло Олійник  робить аранжування народних пісень для Першого національного. Аранжування народних пісень, авторська музика – це студійна робота Михайла. Новим напрямом є робота над саундтреками до художнього фільму про Крути. Вихід фільму у прокат запланований на  наступний рік. У доробку Михайла є аранжування до мюзиклів, зокрема постановки дитячого мюзиклу у Києві.

2014 10 23 Мелодія

Ольга Максим’як, відділ реклами та маркетингу Львівської філармонії

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.