дивись.info

Дітей бійців АТО відправили на відпочинок до Польщі

Дітей бійців АТО відправили на відпочинок до Польщі

26 дітей українських військових відправили відпочивати до Польщі, дехто з їхніх батьків і досі воює на Сході України.

Про це йдеться в сюжеті ТСН, повідомляє Еспресо.TV.

Діти перебувають у постійній психологічній напрузі. Аби хоча б ненадовго відволікти їх від ситуації в країні, волонтери забезпечили дітлахам 2-тижневий відпочинок у таборі. Хлопці та дівчата між собою були незнайомі. Всі вони з різних куточків України. Поєднала їх доля батьків – військових та прикордонників. Дехто з їхніх татусів і зараз у зоні АТО. Дітей саме з таких родин везуть на реабілітацію до Польщі. Далі від подій на Сході та хвилювань.

Витрати на себе взяли волонтери та польська сторона. Перша зупинка – Краків. І невеличка екскурсія. Від побаченого діти вражені.

Сам табір – це колишній палац німецького роду у Крижові. “Діти зможуть долучитися до різних майстер-класів: з режисури, кераміки, живопису. Крижов відбудували для того, аби сюди приїздили діти, яким потрібна допомога. Аби тут забути хоча б на певний час проблеми, особливо ті, які зараз в Україні. Для нас дуже важливо, щоб українські діти побули в атмосфері добра”, – пояснила представник ради фундації Крижова Анна Міхалак.

Керівник групи Віта Бикова супроводжує дітей з України. Каже, загалом вихованці веселі та активні. Проте декому, помітила, бракує чоловічої уваги. А ще один із хлопців під час гри вигукнув, що ненавидить Росію.

“Для нього вже є таке своє розуміння: хто напав, як напав. Дорослі розмовляють, і дитина не буде фільтрувати, хто там. Він почув слово Росія. Це дуже сумно”, – вважає Бикова.

Головне, вважають фахівці, переключити увагу дітлахів. Із сумної реальності дітей занурять у забави та екскурсії. Перша з таких – місто Свідниця. Розважати маленьких українців у Польщі будуть два тижні. Окрім водних процедур, у планах походи в гори та нічні вогнища.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.