дивись.info

Німеччина проти розміщення військ НАТО у Східній Європі, – Deutsche Welle

Німеччина проти розміщення військ НАТО у Східній Європі, – Deutsche Welle

За повідомленнями ЗМІ, уряд Німеччини поки що не підтримує ідею постійного розміщення контингенту НАТО у країнах-членах Альянсу у Східній Європі, як того вимагають деякі держави, інформує Deutsche Welle.

Штаб-квартира НАТО у БрюсселіШтаб-квартира НАТО у Брюсселі

За даними ЗМІ, федеральний уряд Німеччини на даний момент виступає проти розміщення контингенту військ НАТО у країнах-членах Альянсу у Східній Європі. Уряд “поки що виходить з того, що від постійного розміщення суттєвих бойових частин і підрозділів на сході Альянсу можна відмовитися”, зазначається у ще не опублікованій відповіді уряду на запит фракції Зелених німецького Бундестагу, повідомляє у середу, 30 липня, інформаційне агентство dpa.

Відмова від постійного розміщення військ НАТО у Східній Європі, на думку німецького уряду, відповідає домовленостям між НАТО та Росією щодо самообмеження, сказано в повідомленні. Натомість уряд ФРН виступає за створення передумов, зокрема в плануванні та логістиці, для здійснення за необхідності швидкого переміщення підрозділів НАТО. “Уряд дотримується цілі, котра полягає у партнерській співпраці з Росією”, – сказано у відповіді уряду Німеччини.

Така позиція офіційного Берліна поглиблює конфлікт усередині Альянсу напередодні саміту НАТО, запланованому на початок вересня, відзначає dpa. Передусім Польща таБалтійські країни від початку кризи в Україні наполягають на посиленні присутності НАТО у Східній Європі. Минулого тижня президенти східних країн-членів НАТО виступили з вимогою “по можливості широкого розміщення” військ НАТО у їхньому регіоні.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.