дивись.info

Яценюк вирішив трохи пощадити держбюджет

Яценюк вирішив трохи пощадити держбюджет

Кабмін запропонував Раді збільшити обсяг дохідної частини державного бюджету на 2014 рік на 4,889 млрд грн – до 377,822 млрд грн і видаткової частини – на 4,825 млрд грн, до 441,587 млрд грн

Про це йдеться в доопрацьованому законопроекті про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» (щодо коригування показників), зареєстрований у парламенті 30 липня (№4308а), пише УНІАН.

Раніше уряд пропонував збільшити дохідну частину держбюджету на 5,935 млрд грн, видаткову, – на 5,869 млрд грн.

Тобто, зниження запропонованих раніше коригувань у доопрацьованому законопроекті становить близько 1 млрд грн.

Рівень дефіциту держбюджету, як і раніше, пропонується залишити незмінним.

Відповідно до пояснювальної записки до законопроекту, по дохідній частині уряд пропонує скоротити планові надходження з податку на прибуток підприємств на 2,8 млрд грн, з ПДВ з товарів українського виробництва – на 5,7 млрд грн, з ПДВ з імпортних товарів – на 4,5 млрд грн.

Водночас пропонується збільшити надходження за рахунок доходів фізосіб на 3,3 млрд грн, зниження відшкодування з ПДВ на 1,8 млрд грн, збільшення плати за користування надрами – на 6,2 млрд грн, введення тимчасового військового збору в 1,5% – на 2,9 млрд грн, а також за рахунок включення до дохідної частини допомоги від ЄС на суму 4 млрд грн й екологічного податку на суму 2 млрд грн.

У видатковій частині уряд пропонує скоротити на 70% витрати на утримання контролюючих органів на серпень-грудень, внаслідок чого держбюджет заощадить 582,2 млн. грн. Крім того, пропонується скоротити на 400,1 млн. грн видатки на забезпечення діяльності інших центральних органів виконавчої влади і державних органів, включаючи суди і прокуратуру, а також видатки на оплату праці народних депутатів України на 30,8 млн. грн.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.