дивись.info

Світовий банк виділить Україні чергові $ 500 млн

Світовий банк виділить Україні чергові $ 500 млн

Рада виконавчих директорів Світового банку затвердила нову угоду на суму в розмірі $500 млн для фінансування першої позики на політику розвитку у фінансовому секторі України на підтримку першочергових заходів з реформування банківського сектора країни.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Світового банку, передає Еспресо.TV.

“Пакет реформ, який підтримується цією операцією, допоможе поліпшити функціонування банківської системи України та її стійкість як до внутрішніх, так і зовнішніх ризиків”, – зазначив директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Чімяо Фан.

Очікується, що реформи, які підтримуються зазначеним позикою, зміцнять фінансові, операційні та регуляторні спроможності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб для вирішення проблем неплатоспроможних банків. Крім того, новий транш підтримає реалізацію заходів по покращенню платоспроможності банківської системи шляхом проведення незалежних діагностичних оцінок 35 найбільших банків країни.

“Нарешті, влади отримають допомогу у зміцненні системи нагляду, щоб підвищити рівень ефективності, сприяти прозорості і стійкості банківського сектора”, – наголошується в повідомленні.

Нова операція СБ є частиною загальної допомоги з подолання кризи в Україні, про яку група Світового банку оголосила в березні 2014 р. Планується, що допомога в розмірі до $3,5 млрд буде надана Україні до кінця 2014 р.

З урахуванням цієї нової позики, поточний кредитний портфель Світового банку складе $4,19 млрд у рамках 12 операцій, що реалізуються в Україні. З моменту приєднання України до Світового банку у 1992 році загальний обсяг зобов’язань СБ в країні склав понад $9 млрд в рамках 45 проектів і програм.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.