дивись.info

Саакашвілі помолиться у Львові за загиблих військовослужбовців

Саакашвілі помолиться у Львові за загиблих військовослужбовців

 Сьогодні, 8 серпня, до Львова приїде грузинський державний і політичний діяч, екс-президент Грузії Михаїл Саакашвілі. Окрім зустрічі із активною громадськістю міста у форматі прес-конференції та лекції «Реформи. Досвід Грузії», Михаїл Саакашвілі також візьме участь у заупокійній молитві, яка розпочнеться о 12.45 год. у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла (вул. Театральна, 11), повідомила прес-служба ЛМР.

Молитимуться за загиблими грузинськими та українськими солдатами, а також за територіальну цілісність України та Грузії. Саме 8 серпня виповнюється 6-та річниця вступу російських військ на територію Грузії.

Нагадаємо, що російсько-грузинська війна 2008 року — збройний конфлікт між Грузією з одного боку та Росією і сепаратистськими угрупуваннями Південної Осетії та Абхазії з іншого. Війна розпочалася навколо збройного протистояння в Південній Осетії у серпні 2008 року. Після розпаду СРСР загострились відносини між Грузією та Південною Осетією, оскільки остання хотіла об’єднатись з Північною Осетією, що перебувала у складі Росії. Розпочався збройний конфлікт, що завершився проголошенням осетинами незалежності у 1992 р., а у 2006 р. на місцевому референдумі вони підтвердили намір відокремитись від Грузії. У регіоні перебували миротворчі війська Росії, Грузії та Південної Осетії. Спроби Михаїла Саакашвілі залагодити проблему шляхом перегорів не дали результату, ймовірно через невдоволеність Росії вступом Грузії до НАТО. У військових діях проти Грузії, крім регулярних збройних сил Південної Осетії і Росії, брали участь ополченці з Росії і Абхазії. Сторони звинувачували одна одну у провокуванні бойових дій. У ніч на 8 серпня після обстрілів грузинських сіл, збройні сили Грузії заявили про намір «відновити конституційний лад» на території невизнаної республіки і в результаті боїв зайняли більшу частину Цхінвалі. Того ж дня Росія втрутилась у конфлікт на стороні південноосетинських сепаратистів та ввела війська, піддала бомбардуванню грузинські міста, порти та військові об’єкти.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.