дивись.info

Ціна російської нафти впала нижче 100 доларів за барель

Ціна російської нафти впала нижче 100 доларів за барель

Нафта російської марки Urals 18 серпня торгувався біля позначки 98 доларів за барель.

За останні 12 місяців Urals втратила 11,3%, з початку року – 8,2%.

Як зазначає видання, причин декілька: Лівія збільшила видобуток на чверть порівняно з минулим тижнем, розвіялися побоювання з приводу зриву поставок з Іраку, низький попит на нафту в Європі та Азії.

Щоправда, будь-яке загострення в Україні жене котирування вгору.

Нафтові компанії не відповіли на запит “Ведомостей”.

100 доларів за барель – психологічно важлива позначка для російського ринку, але на інвестиційних програмах нафтовиків те, що нафта коштує дешевше, поки не позначиться, вважає портфельний керуючий ІК “Анкорінвест” Сергій Вахрамєєв: вони закладають у свої проекти ціну бареля нижче ринкової.

У травні гендиректор “Газпром нафти” Олександр Дюков поінформував, що компанія закладає в бізнес-план на 2014 році середню ціну нафти 111,5 доларів за барель.

“Але якщо говорити про довгострокове планування, робоча ціна, яку ми використовуємо для розрахунку проектів, – 95 доларів за барель”, – попереджав він.

Якщо ціна опуститься нижче 90 доларів за барель і буде триматися тривалий час, компанії можуть піти на перегляд капітальних витрат.

У кризовий 2008 рік, коли з червня по грудень нафта подешевшала з 147 доларів до 40 доларів за барель, нафтовики знизили інвестиції. Поточне зниження ціни гірше для бюджету Росії, ніж для виробників нафти.

Щоб мати збалансований бюджет, потрібна ціна бареля в 100-105 доларів.

Якщо ціна опуститься до 90 доларів за барель на кілька місяців, це вже буде чутливим для бюджету РФ, 80 доларів за барель буде набагато більш болючим, вистачить і кількох тижнів. А сильне падіння ціни завжди провокує ще й прискорення відтоку капіталу.

Економічна правда

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.