дивись.info

День Незалежності у Львові. Мобілізація Сили і Духу (оновлена програма)

День Незалежності у Львові. Мобілізація Сили і Духу (оновлена програма)

24 серпня – День Незалежності України. Львів проведе низку громадських акцій, присвячених цьому дню, метою яких є культурне відродження українців і вшанування пам’яті Героїв. Урочистості до Дня Незалежності у Львові пройдуть під гаслом «День Незалежності. Мобілізація сили і духу», повідомила прес-служба Львівської міської ради.

«День Незалежності. Дух». 23 серпня о 09.00 год. на Личаківському цвинтарі, біля Меморіалу воїнам Української Галицької Армії, відбудеться поминальне віче до вшанування борців за правду та незалежність держави. 24 серпня о 17.00 год. на просп. Свободи, біля пам’ятника Т. Шевченку, відбудеться Акафіст до Пресвятої Богородиці за мир і ласку для України .

 «День незалежності. Слово» апелює до літератури, де ключовим словом є поняття свободи. Управління культури ініціювало в мережі Facebook фотофлеш-моб «Свобода для мене – це …», де кожен отримав можливість опублікувати своє розуміння свободи. Кожне фото стане чаcтинкою великої фотомозаїки, яка у форматі відео транслюватиметься напередодні Дня Незалежності, 23 серпня, на пл. Ринок і стане завершенням акції «5 місць, де для Тебе читають про свободу», в якому одночасно в п’яти локаціях (Ратуша, пл. Музейна, провулок С. Параджанова, галерея «Дзиґа» та літній клуб «Поліграф») 20 харизматичних особистостей будуть читати тексти про свободу.

«Цього року управління культури влаштувало флеш-моб. У мережі Facebook створена група «Свобода для мене – це…», яка має на меті почути, чим для львів’ян чи загалом українців є поняття «свобода». Кожна відповідь є важливою для нас, і кожне фото стане частиною великої фотомозаїки, яка буде  змонтована у відео із цих фото. Відео буде транслюватися 23 серпня о 21.00 год. на площі Ринок. Аби трохи мотивувати учасників цього флеш-мобу, ми залучили компанію «Київстар», яка люб’язно надає нам три смартфони. Вони будуть вручені переможцям цього флеш-мобу, яких обере випадок за допомогою порталу random.org. Вручення цих смартфонів відбудеться 23 серпня після показу цього відео. Запрошуємо вас долучатися до цієї акції», – запрошує працівник управління культури Львівської міської ради Ірина Шимон.

«Цей формат не є новим у Європі, але у Львові читання такого формату будуть відбуватися вперше. Вони будуть охоплювати 5 локацій у центрі міста: Ратуша, провулок С. Параджанова, площа Музейна, арт-кафе «Дзиґа» і арт-клуб «Поліграф», де, власне, різні люди – громадські діячі, культурні менеджери, художники, чиновники – будуть читати тексти сучасних українських письменників.

Чому акція називається «5 місць, де читають про свободу»? У 2003 році наша організація «Форум видавців» ініціювала такий книжковий проект, який називається «Не рви ланцюга. 25 есе про свободу». Туди увійшли тексти найпопулярніших українських письменників, і саме з цієї книжки було відібрано 5 текстів для читання на цих локаціях. Це тексти Юрія Андруховича, Юрія Винничука, Сергія Жадана, Ірини Калинець і Світлани Пиркало. Кожні 15 хвилин на локаціях будуть відбуватися читання одного й того самого уривку. Таким чином людина може протягом 2 годин пройти різними місцями і почути усі 5 текстів від різних відомих людей.

Для нас було важливим актуалізувати питання свободи. Книга вийшла у 2003 році, але фактично тексти є дуже актуальними і у цей час. І зараз ми, насправді, розуміємо, що за 10 років практично нічого не змінилося. Україна досі у пошуках свободи. Тож устами відомих людей і текстами відомих українських письменників ми спробуємо якось розбудити дискусію у головах львів’ян про те, що таке свобода», – розповів ініціатор акції «5 місць, де читають про свободу» Григорій Семенчук.

«День Незалежності. Звук». 24 серпня у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону (вул. Личаківська 26) відбудеться концерт камерної музики від Collegium Musicum для учасників АТО, що перебувають на лікуванні.

«Ми працюємо на те, щоб більше популяризувати академічне мистецтво для широкого загалу. Мовляв, існує стереотип, що, наприклад, струнний квартет можна почути у філармонії або на весіллі. Ми вирішили, що треба більше давати людям дотик до цього, щоб вони постійно бачили прекрасне. І 24 серпня, як нашу подяку військовим людям, у військовому госпіталі ми зіграємо невеликий концерт. Гратимемо Бетховена, Моцарта і Бородіна на подвір’ї у відкритому приміщенні.

Можливо, ці люди не так часто відвідували такі концерти і вони не знайомі з таким мистецтвом, але, однак, програма підібрана так, що вона буде зрозумілою. Це буде стимулююча музика, яка дозволяє подумати, що не все так погано, і якщо ти борешся, значить – є за що, значить – це потрібно. Саме цим людям, які лікуються там, у військовому госпіталі, ми хочемо зробити такий невеличкий концерт у доволі невимушеній обстановці», – зазначив автор ідеї проекту «Collegium musicum» Іван Остапович.

«День Незалежності. Образ» втілиться в довготривалій експозиції на білбордах та сітілайтах міста найкращих творів європейських та українських художників з фондів львівських музеїв. В рамках святкування Дня Незалежності, Музей скульптур Михайла Дзиндри в Брюховичах запрошує на Ніч у музеї. На пл. Галицькій триватиме інсталяція «Сад» Олени Костюк, а на вул. Вірменській, 29 – інсталяція «Земля».

«Інсталяція «Сад» – один з продуктів проекту «Велике дзеркало», який я розпочала офіційно 3 роки тому, а, насправді, це вже триває дуже довгий час. Цей проект постав від старих фотографій українців. Дивлячись на старі світлини, я роздумую над розумінням власної ідентичності. Хто я? Де я живу? Це скоріше питання не національне, а загальнолюдське.

У 2011 році виник цей проект, і наразі він має два продукти: інсталяцію «Сад» та перфоменс «Дзеркало». Треба знати, хто ти, щоб розуміти, як за це боротися. Сад – це образ того, що постійно відроджується. Ми повинні пам’ятати про важливі речі, які нікуди не діваються», – розказує художник інсталяції «Сад» Олена Костюк.

25 серпня о 18.00 год. на пл. Музейній відбудеться благодійний показ колекцій одягу молодих дизайнерів, за участю членів сімей військовослужбовців – «Моя країна. Модель».

 «25 серпня на площі Музейній біля Домініканського собору у рамках проекту «Домініканес» відбудеться захід «Моя країна. Модель». Це буде показ моєї власної колекції. Важливо, що моделями будуть доньки чи жінки тих, хто зараз задіяний у АТО. Це є дуже важливо, бо ми маємо підтримувати тих, хто причетний до тих подій. Таким заходом ми хочемо сказати цим людям: «Ми про вас пам’ятаємо. Ми з вами». 50% від зібраних коштів з реалізації колекції піде на потреби армії. У якості моделей долучаються відомі жінки Львова. Другою частиною цього проекту буде показ від Lviv Fashion Week, в якому візьмуть участь різні українські дизайнери. А третьою частиною буде створений  шоу-рум, де можна буде подивитися, приміряти і купити речі», – розповіла модельєр благодійного показу колекцій одягу «Моя країна. Модель» Ірина Лиса.

Окрім зазначених заходів, 24 серпня о 15.00 год. всіх львів’ян та гостей міста запрошують стати учасниками загальноміської акції «Де б ти не був, 24 серпня о 15.00 год. зупинись і заспівай гімн України».

ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ. МОБІЛІЗАЦІЯ СИЛИ І ДУХУ

Львів 2014

День незалежності. Слово

 

Дата Місце Назва проекту Розгорнута інформація Контактна особа
12 серпня – 23 серпня

 

facebook «Свобода для мене – це…» Суспільна акція у мережі, де кожен матиме можливість опублікувати своє розуміння свободи, взяти участь у фотофлешмобі та стати учасником розіграшу 3 смартфонів від партнера – компанії Київстар. Спільнота у fb «Свобода для мене – це…» Ірина Шимон (управління культури) 0967270135
23 серпня

21.00

пл. Ринок (західна сторона). Показ фотофлешмобу «Свобода для мене – це… » Нагородження учасників фотофлешмобу від компанії Київстар (3 смартфони) Григорій Семенчук (Форум видавців)

(067 675 35 45)

Ірина Шимон

21-24 серпня

17.00 – 21.00

Музей ідей, майданчик перед Арсеналом «Голос Дзвона». Літературний фестиваль Катерина Теребенець

(067 62 90 888)

23 серпня

15.00,15.30,16.00, 16.30,17.00.

 

 

1.Пл. Ринок (Ратуша, Велика сесійна),

2. пл. Музейна,

3.Провулок С.Параджанова,

4. галерея «Дзиґа»,

5. «Поліграф» на вул. Лесі Українки

«5 місць,  де читають  про свободу»

Читання фрагментів текстів про свободу

5 локацій, 20  харизматичних читців, 5 текстів.  Деталі подія «5 місць де читають про свободу» на fb.

 

Ірина Шимон

Григорій Семенчук (Форум видавців)

(067 675 35 45)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

День Незалежності. Звук.

Дата Місце Назва проекту Розгорнута інформація Контактна особа
15 – 31 серпня

 

Храми Львова «Музика в старому Львові» Фестиваль стародавньої музики у партнерстві             з м. Краків. Фестиваль відбуватиметься одночасно у двох містах : Львові та Кракові.

 

Тарас Бурко
24 серпня

11.30

Військовий госпіталь

Вул. Личаківська, 26 (вул. Чехова)

Collegium musicum.

Військово-медичний клінічний центр

Концерт камерної музики для учасників АТО, що перебувають на лікуванні. Collegium musicum:

Тарас Демко (097 545 73 51)

 

День Незалежності. Образ

 

Дата Місце Назва проекту Розгорнута інформація Контактна особа
20 – 31 серпня Публічний простір міста. Виставка репродукцій кращих творів європейських та українських митців із фондів Львівських музеїв.

 

  Управління культури,

відділ промоції

23 серпня – 20 вересня пл. Ринок

(північно-східна сторона)

Інсталяція «Сад» Олени Костюк Проект «Дзеркало» дає можливість побачити себе дізнавшись хто ми насправді Олена Костюк

(097 334 22 92)

23 – 25 серпня Вул. Вірменська 29 Інсталяція «Земля» Проект Олександра Фразе-Фразенка Олександр Фразе-Фразенко

(099 23 22 788)

23 серпня смт. Брюховичі Ніч Музею скульптур Михайла Дзиндри    
25 серпня

18.00

пл. Музейна Моя Країна. Модель. Благодійний показ колекцій одягу молодих дизайнерів за участю членів сімей військовослужбовців. Ірина  Лиса

(093 75 99 136)

Оксана Сидор

(067 284 80 68)

День Незалежності. Дух

Дата Місце Назва проекту Розгорнута інформація Контактна особа
24 серпня

15.00

увесь простір міста Флеш-моб «Де б ти не був, 24 серпня о 15.00 год. зупинись і заспівай Гімн України»

 

  Управління культури
24 серпня

17.00 – 19.00

просп. Свободи, біля пам’ятника Т.Шевченку. Акафіст до Пресвятої Богородиці за мир і ласку для України    

День Незалежності. Рух

 

Дата Місце Назва проекту Розгорнута інформація Контактна особа
24 серпня

12.00-15.00

 

пл. Ринок (південна сторона) Виставка трамваїв

 

Проект «Львівлектротранс» Ольга Бачинська (Львівелектротранс)

(097 582 66 22)

 

День Незалежності. Друзі

Дата Місце Назва проекту Розгорнута інформація Контактна особа
24 серпня

 

пл. А. Міцкевича Містечко USAID

 

Ознайомчий майданчик про можливості співпраці зі США Ольга Мицало (USAID)

(050 448 62 55)

День Незалежності. Діти

 

Дата Місце Назва проекту Розгорнута інформація Контактна особа
25серпня

11.00-18.00

Львівський центральний парк культури і відпочинку ім. Б. Хмельницького

 

Дитяче свято «Свято радості»

 

Дитяче святкування у партнерстві із компанією «МакДональдс». Андрій Сидор

(050 504 65 94)

 

 

 

 

 

 

День Незалежності. На районі

 

Дата Місце Назва проекту Розгорнута інформація Контактна особа
20-23 серпня Збоїща.

Народний дім

«Збоїща»

 

Святкові заходи у Народному домі:

 

Фотопохід по району,

 

Трафарети про незалежність

 

Короткий історичний екскурс для дітей та підлітків «Україна: я знаю свою

історію».

фотографії з жителями району, в руках яких різні гасла про незалежність запропоновані самими мешканцями;

.

Вікторія Швидко

( 063 963 97 37)

23 серпня

10.00-22.00

 

Підзамче,

Фабрика повидла

День відкритих дверей на Фабриці повидла перегляд фільмів, спілкування з    мешканцями району, майстер-класи та дискусії. Божена Закалюжна

(093 61 91 794)

ГО «Асоціація культурних індустрій»

24 серпня

 

Збоїща Святкові заходи у Народному домі:

 

1. Декламація віршів від дітей

2. Відкриття виставки «Незалежність на Збоїщах»

3. Вільний мікрофон: моя Незалежність

Вікторія Швидко

( 063 963 97 37)

24 серпня

16.00 – 18.00

Левандівка

Народний дім «Левандівка»

 

Святковий концерт та показ фільму «Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939-1941»» Виступи колективів народного дому та презентація фільму. Лариса Середа

(096 27 40 127)

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.