дивись.info

Першу тисячу біженців з Донбасу кримська “влада” відправила в Сибір

Першу тисячу біженців з Донбасу кримська “влада” відправила в Сибір

900 біженців зі Сходу України, які в Криму рятувалися від війни, вчора відправили в Іркутськ.

Люди дізнаються, куди їх везуть, лише в останню мить. Обирати регіон для переселення їм не дають, передає Еспресо.TV з посиланням на ТСН.

Довга подорож стартує в Сімферополі. Переселенців везуть спочатку на керченську переправу, звідти – поромом на Кубань, а відтак потяги доправляють їх до нового місця проживання.

Самопроголошена кримська влада обіцяє за кілька днів (до 1 вересня) вивезти з півострова всіх біженців. А їх там близько 10 тисяч.

“Ми запитали, в які міста будуть відправляти. Нам сказали, що вони самі не знають – це буде оголошуватися за дві години до відправлення. Куди ми їдемо, ми не знаємо”, – каже Наталя Хрольова, біженка з Луганська.

“В Сибір ми б не хотіли їхати, тому що у нас діти, клімат може ним не підійти – вони хворітимуть. Ми люди південні, у нас клімат такий же як і тут, в Сімферополі”, – додає Петро Железогло, біженець з Луганська.

“Сказали, що нас вже повно біженців, будуть нас на материк відправляти. Звичайно, не хочеться, де білі ведмеді…”, – ділиться своїми думками Олена Рамбовська, біженка з Донецька.

Михайло Шеремет, “віце-прем’єр” самопроголошеної влади Криму, зізнався, що біженців везуть туди, де вони не хочуть бути – в Сибір.

“Сьогодні ми відправляємо 900 осіб в Іркутськ. Як ви самі розумієте, соціальна складова набагато вища на материковій частині Росії, ніж у нас тут на півострові, тому що ми самі перебуваємо на стадії формування”, – сказав він.

Нагадаємо, представник окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов заявив, що з 21 серпня розпочнеться “велике переселення” українських біженців з Донбасу в Росію. За його словами, всіх біженців вивезуть в Росію до 1 вересня.

Відзначимо, розраховувати на проживання у Підмосков’ї чи Сочі біженцям не варто – раніше групу українських біженців з Ростова-на-Дону відправили на Камчатку.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.