дивись.info

Львівський і Вюрцбурзький університети створили спільні сертифікаційні курси

Львівський і Вюрцбурзький університети створили спільні сертифікаційні курси

Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка професор Володимир Мельник та Президент Вюрцбурзького університету Юліуса Максиміліана (Німеччина) професор Альфред Форхель 19 серпня 2014 року підписали Угоду про спільний сертифікаційний курс із «Обчислювальної математики вищого рівня», повідомила прес-служба ЛНУ ім Франка.

Оскільки входження до європейського наукового та освітнього простору є одним із основних орієнтирів Львівського Університету, підписання угоди стало практичним кроком до реалізації Меморандуму про взаєморозуміння між університетами, який ухвалили 10 квітня цього року. З цього приводу професор Альфред Форхель відзначив, що перспективи розвитку та пріоритетні напрямки співпраці із Львівським національним університетом імені Івана Франка були предметом його доповіді у Бундестазі.

Відтак, уже у 2014/2015 навчальному році обидва університети зарахують першу групу студентів (до 50 осіб) на спільний сертифікаційний курс (ССК) для магістрів механіко-математичного факультету, факультету електроніки і факультету прикладної математики та інформатики.

Окрім спеціальних академічних кваліфікацій, спільний сертифікаційний курс слугуватиме доброю нагодою підвищити наукову мобільність студентів Львівського університету, що сприятиме підготовці та вихованню  конкурентоспроможних українських науковців на міжнародному рівні.

За умови успішної участі у ССК з «Обчислювальної математики вищого рівня» та виконання усіх вимог курсу обидва університети видаватимуть відповідні сертифікати. Після завершення навчання Вюрцбурзький університет пропонуватиме PhD-стипендії для найкращих студентів та сприятиме їхньому працевлаштуванню у транснаціональних компаніях, що забезпечуватиме можливість кар’єрного росту у професійному середовищі Німеччини та інших європейських країн.

Підписанню угоди передувала зустріч ректорів університетів професора Володимира Мельника та професора Альфреда Форхеля за участі проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Марії Зубрицької, декана факультету електроніки професора Ігоря Половинко та професора кафедри геометрії і типології механіко-математичного факультету Тараса  Банаха, на якій узгодили умови договору та інші практичні  питання реалізації спільного сертифікаційного курсу.

Нагадаємо, що згоди щодо введення сертифікаційного курсу, починаючи з нового навчального року, представники Львівського та Вюрцбурзького університетів досягли 24 липня 2014 року під час відвідин професором  Альфредом Форхелем Львівського національного університету імені Івана Франка. У липні Президент  Вюрцбурзького університету також відвідав науково-технічний і навчальний центр низькотемпературних досліджень, лабораторії фізичного та хімічного факультетів, де вчені Університету ознайомили колегу з науковими досягненнями і результатами досліджень, здійснених за допомогою мільйонного приладу.

Вюрцбурзькй університет Юліуса Максиміліана – один із найстаріших університетів Німеччини, 14 професорів якого стали лауреатами Нобелівської премії. Серед них – В. Рентген (1901 р., фізика), Е. Фішер (1902 р., хімія), С. Арреніус (1903 р., хімія), К. фон Клітцінг (1985 р., фізика), Г. Хаузен (2008 р., медицина) та інші.

Зараз Вюрцбурзький університет об’єднує 10 факультетів: католицької теології, юридичний, медичний, філософський I (історія, філософія, культурологія), філософський II (філософія, психологія, педагогіка, соціологія), біологічний, хіміко-фармацевтичний, математики та інформатики, фізики та астрономії, економічний. Відповідно до міжнародних академічних рейтингів університетів усього світу Вюрцбурзький університет Юліуса Максиміліана займає досить високі позиції. За словами Альфреда Фольхеля, університет позиціонує себе як дослідницький і має у своїй структурі 4 дослідницькі центри.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.