дивись.info

НАТО буде знову співпрацювати з Росією

НАТО буде знову співпрацювати з Росією

Північноатлантичний союз відновить співпрацю з Росією лише за умови виконання нею основних принципів угод про співпрацю та міжнародного права

Про це заявив Генеральний секретар НАТО Андерc Фог Расмуссен в оприлюдненому сьогодні інтерв’ю, передає Радіо Свобода.

“Після безжальних, незаконних військових дій Росії, які продовжуються в Україні, ми не можемо продовжувати справи, як завжди. Ситуація залишиться такою, як вона є, поки Росія не буде відповідати основним принципам установчих документів співробітництва Росія – НАТО”, – заявив генсекретар НАТО в письмовому інтерв’ю агентству УНІАН.

Він зауважив, що з кінця Холодної війни, впродовж більш як 20 років, було “витрачено багато часу, щоб розвинути конструктивне партнерство з Росією”. “Але, як ми всі бачимо, Росія не вважає НАТО партнером. Навпаки, коли слухаєш політичних лідерів у Кремлі, розумієш, що вони вважають НАТО противником. Після того, як Росія почала свої неправомірні дії проти України, ми зупинили нашу практичну співпрацю з Росією. Це вплинуло на проекти практичного співробітництва, коли ми говоримо про Афганістан, боротьбу з тероризмом, боротьбу з наркотиками та піратством. Я дуже шкодую з цього приводу, тому що в нас є і буде спільна зацікавленість у вирішенні цих проблем безпеки”, – зазначив Расмуссен.

На запитання, чи можна цей стан порівняти з новою Холодною війною, Расмуссен відповів: “Ми не говоримо про нову Холодну війну. Це не ідеологічна криза, і ми не стикаємося знову з поновленою конкуренцією Холодної війни по всьому світу. Але ми повинні бути готові до можливості того, що в осяжному майбутньому саме Росія може обрати конфронтацію замість співробітництва”.

Генсекретар НАТО також закликав Росію “обрати справжній шлях до миру, зупинити свої агресивні дії всередині України і підтримку сепаратистів”.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.