дивись.info

Заньківчани отримали нову сцену (відео)

Заньківчани отримали нову сцену (відео)

Учора, 2 вересня, у Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької відбулось зустріч із журналістами, під час якої керівництво театру розповіло про відкриття 97 театрального сезону та показало нову сцену.

Про це повідомив кореспондент Дивись. Інфо.

Початок театрального сезону – це, ніби, день народження для театру, яке цьогоріч особливе і не схоже на інші.

7 вересня о 18:00 заньківчани запрошують львів’ян та гостей міста на відкриття 97‑го театрального сезону.

До уваги глядачів вистава «Назар Стодоля» Т. Г. Шевченка, режисер-постановник н. а. України Федір Стригун.

«Розпочинаємо Шевченком не тільки тому, що цей рік присвячено великому творцеві української культури. Розпочинаємо Шевченком, бо він, як ніхто інший, розумів, що таке Україна-держава і хто такі українці-громадяни. Кожне його слово – це шлях до надії, натхнення до боротьби. Чому саме ця вистава? – запитаєте ви. Відповім словами великого драматурга, який понад двісті років тому також вболівав за свою роздроблену та понівечену державу.

Ця людина знайшла в собі сміливість, як і Тарас Шевченко, кинути виклик світові та боротися за державність. Фрідріх Шіллер (видатний німецький драматург, дослідник історії та культури свого народу) знайшов особливе місце в якому можна говорити правду: «Театр карає тисячі пороків, які суд залишає без покарання, і рекомендує тисячі чеснот, про які замовчує закон… Театр витягає обман та брехню з їх кривих лабіринтів і показує денному світлу їх огидну зовнішність. Театр розгортає перед нами різноманітну панораму людських страждань. Театр штучно вводить нас в сферу чужих бід і за миттєве страждання нагороджує нас солодкими сльозами і розкішним приростом мужності та досвіду… Все те, що відчуває наша душа театр передає нам в голосних словах і яскравих образах, сила яких пожирає нас… Лише в театрі великі світу цього чують дещо рідкісну, навіть неможливе для них, – Правду, і бачать те, що зазвичай не помічають довкола себе, або зустрічають надто рідко – ЛЮДИНУ…»

Саме про це  вистава «Назар Стодоля» Федіра Миколайовича Стригуна, а саме : про пошук людини перш за все в собі; про вибір, боротьбу, війну та протистояння, а головне – про любов. Творити новий світ слід починати із самих себе.

Загалом заньківчани підготували багато приємних несподіванок для своїх глядачів.

Довідка:

Ремонт сцени театру розпочато 21 липня. Виконали такі роботи:

1. Заміна сценічного покриття – планшету сцени. Було закуплено 28,4 м³ деревини, яка була використана на заміну дерев’яного покриття сцени (400 м²) й підсилення несучих конструкцій.
Вартість деревини – 73 000 грн.:

21, 5 м³ готової дошки підлоги 2580 грн/ м³;

27 м³ соснового половника, з якого виготовили 6,9 м³ дошки підлоги;

5 м³ необрізної дошки використано як допоміжні матеріали.

Вартість розхідних матеріалів – 20 000 грн.: самонарізи по дереву, інструменти – молотки, цвяхосмики, цвяхи, клей та інше.
Вартість робіт – 70 000 грн.

2. Перемуровування шести колон, які підтримують несучі конструкції планшету сцени.

3. Переведення постановочного освітлення Великої сцени з напруги 220 В на 380 В, що дозволить більш ефективно використовувати сценічне освітлення, втілювати творчі задуми режисерів, а головне – зробить експлуатацію електрики сцени максимально безпечним, перешкоджаючи випадковому горінню матеріалів.

Особлива подяка виконавцям робіт, які провели роботи за ціною собівартості:

ДП «Рава-Руське лісове господарство», директор Андрій Аркадійович Савченко;

Страдчівський навчально-виробничий лісокомбінат комбінат, директор Свистак Михайло Михайлович;

Добровільне пожежне товариство України, Львівське обласне спеціалізоване ремонтно-будівельне підприємство протипожежних робіт, директор Володимир Олександрович Батьков;

ТзОВ «Модус» надала безкоштовно допоміжні матеріали, директор Кулеба Михайло Дмитрович;

ТзОВ «Оріон-Вест» надала безкоштовно площі під зберігання матеріалів, директор Олександр Труш;

ПП «Альтернативна енергія», директор Камоть Андрій;

ДП «Сколівське лісове господарство», директор Остап Бойко Зіновійович;

Головному спеціалісту відділу культури та туризму Яворівської райдержадміністрації Андрію Кононову за координаційну підтримку;

Арт-студія «Стиль-П», директор Ігор Іванович Поплета.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.