дивись.info

НАТО закликало Росію повернути Крим Україні

НАТО закликало Росію повернути Крим Україні

Країни-члени НАТО заявляють, що залишаються єдиними у підтримці суверенітету, територіальної цілісності України, які порушує Росія, і розцінюватимуть будь-які односторонні військові чи спостережні дії Москви під будь-яким прикриттям як порушення міжнародного права.

Про це йдеться в декларації, яку було ухвалено в четвер у Ньюпорті за підсумками проведення в межах саміту НАТО комісії Україна-НАТО.

“Ми, голови держав та урядів комісії Україна-НАТО, єдині в нашій підтримці українського суверенітету, територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів. У час, коли ми зустрічаємося, Росія продовжує порушувати суверенітет, територіальну цілісність та зазіхати на незалежність України. Незважаючи на російські заперечення, війська РФ залучені до прямої військової операції в Україні, Росія продовжує постачати зброю військовим групам на сході України, утримує тисячні готові до бою підрозділи на кордоні з Україною. Цей розвиток підриває безпеку України і має серйозні наслідки для стабільності та безпеки всієї євроатлантичної території”, – йдеться в підсумковій декларації.

Країни-члени НАТО “рішуче засудили російську незаконну та самопроголошену анексію Криму і її умисну дестабілізацію східної України, яка триває, порушуючи міжнародне право”.

“Ми закликаємо Росію відкликати самопроголошену анексію Криму, якої ми не визнаємо і не визнаватимемо. Росія має припинити підтримку сепаратистів на східному кордоні України й утриматися від подальших агресивних дій проти України. Союзники розцінюють будь-які односторонні російські військові чи спостережні дії в Україні під будь-яким прикриттям, включаючи гуманітарне, як кричуще порушення міжнародного права”, – заявили країни-учасниці НАТО.

ДЖЕРЕЛО: УНІАН
Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.