дивись.info

На Форумі видавців збиратимуть українську книжку для Маріуполя, Краматорська та Добропілля

На Форумі видавців збиратимуть українську книжку для Маріуполя, Краматорська та Добропілля

Волонтери проекту «Відкрий українське» на Форумі видавців збиратимуть книжки для мешканців Краматорська, Добропілля і Маріуполя. Приносити книжки можна до намету №6 на книжковому ярмарку, в книгарню «Є» (проспекті Свободи, 7) а також залишати їх у скриньках з логотипом «Відкрий українське», які будуть розташовані у різних локаціях Форуму видавців. Організатори наголошують, що найбільш затребуваною є сучасна українська та зарубіжна література, дитячі книжки, україноські журнали. Зібрані книжки передадуть бібліотекам та мешканцям цих міст Донбасу. Подарункові книжки бажано підписати і залишити щирі побажання для читачів з Донбасу.

Про це Дивись. Інфо повідомили організатори акції

«В тому, що українська книжка потрібна мешканцям звільнених міст Донбасу, я переконався, коли презентував «Відкрий українське» у Слов’янську – розповів співкоординатор проекту, студент Павло Островський. – Українська спільнота у Слов’янську жива і активна – на День Незалежності  вийшли близько восьмисот слов’янців. Щонеділі активні городяни збираються на віче і обговорюють нагальні питання. У місті багато української символіки, молодь фарбує мости і зупинки, і все більше людей відкривають для себе Україну. Нас чудово приймали в Слов’янську, а городяни охоче брали книжки українською для себе та своїх дітей. Також ми передали книжки в Димитров і Дружківку, а на Форумі видавців будемо збирати книжки для Краматорська, Добропілля і Маріуполя. Громадяни, які уважно стежать за розвитком подій у Маріуполі, знають, що маріупольці обрали Україну, і готові захищати своє місто від окупантів. Наша мета – розширювати український простір на Донбасі, щоб українська книжка була доступна в кожному місті» – зауважив Островський.

В рамках Форуму видавців, 12 вересня о 15:00 у блакитній залі Палацу Потоцьких волонтери та партнери проекту «Відкрий українське» підіб’ють підсумки перших двох місяців проекту, а також поділяться своїм баченням перспектив українського Донбасу.

Активісти радіють, що ідея підтримувати Донбас українською книжкою набуває популярності. «У Києві книжки для мешканців Донбасу збирає громадський рух «Не будь байдужим», а у Львові активісти Економічного бойкоту опікуються бібліотекою Артемівська і збиратимуть для неї книжки. Маю надію, що такі ініціативи з’являться і в інших областях» – зазначив Павло Островський.

Довідка: проект «Відкрий українське» започатковано 17 липня 2014 року у Львові. За півтора місяці волонтери та партнери проекту зібрали понад 2000 книжок. Активісти відправляють україномовну літературу у звільнені міста Донбасу. На початку серпня волонтери передали книжки в м. Димитров, які на місці розповсюдили активісти Димитровського патріотичного руху. У серпні-вересні активісти передали кількасот книжок для бібліотека Словянська та Дружківки. У Львові діють два стаціонарних пункти збору книжок – Коперника, 42 (будинок вчителя, середа-п’ятниця, з 11:00 до 14:00) та книгарня «Є», що на проспекті Свободи, 7.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.