дивись.info

На Львівщині рівень розрахунків за газ становить більше як 100%

На Львівщині рівень розрахунків за газ становить більше як 100%

За вісім місяців 2014 року динаміка оплати за блакитне паливо перед ПАТ «Львівгаз» становить більш як 100% та відповідає показникам, які були  в аналогічному періоді минулого року. На сьогодні із 780 тисяч клієнтів компанії за послуги з постачання блакитного палива боргує приблизно 8,6% споживачів, повідомила Дивись. Інфо прес-служба ПАТ “Львівгаз”.

Таким чином Львівщина продовжує входити до переліку регіонів, які мають один з найвищих показників  оплати за спожитий газ. А це, у свою чергу, дозволяє компанії здіснити своєчасні розрахунки з постачальником газу – НАК «Нафтогаз Україна», що сприяє безперебійному та надійномупостачанню газу в області.

«Сьогодні газова галузь які ніколи потребує підтримки громадян. Тому, ми закликаємо вчасно розраховуватися за блакитне паливо. У такий спосіб, споживачі можуть зробити свій безпосередній внесок у підтримку енергетичного сектору країни. І ми бачимо, що більшість наших клієнтів з розумінням ставляться до таких питань. Попри збільшення ціни на газ, споживачі намагаються в повному обсязі платити за споживання блакитного палива» – заявив перший заступник голови правління, застпуник з постачання та обліку газу ПАТ «Львівгаз» Володимир Король.

Окрім того, працівники підприємства проводить постійну роботу із боржниками. Сьогодні загальна сума, яку недоотримало ПАТ «Львівгаз» становить 9,8 млн. грн. Таким чином, відповідно до норм законодавства, підприємство змушене припинитипостачання газу боржникам і передати справи до суду. Так, впродовж 2014 року працівникамикомпанії було припинено газопостачання приблизно 900 споживачів, а із січня 2013 року і по сьогодні до суду передано майже 4 тис. справ про примусове стягнення заборгованості на загальну суму 3,5 млн. грн.

«Хочу застерегти споживачів від накопичення боргів. Адже, вони ляжуть на їх плечі додатковими фінансовими витратами. Оскільки, після рішення суду, крім основної заборгованості, необхідно буде відшкодувати судові витрати. Окрім того, у випадку відновлення газопостачання, після сплати боргу, споживач оплачує вартість робіт з підключення газу»  – пояснив Володимир Король.

Він також додав, що з наближенням опалювального періоду, відповідно, зростуть обсяги споживання та вартість блакитного палива. А це стане додатковим тягарем для деяких споживачів. В цьому випадку, нагадує Володимир Король, клієнти компанії можуть скористатися новим видом допомоги на оплату комунальних послу, яка прийнята постановою Кабінету Міністрів  №83від 05.04.2014 року. Нею передбачено компенсацію додаткових витрат на оплату послуг з газопостачання у зв’язку з підвищенням цін і тарифів. Окрім таких пільг продовжує діяти програма субсидій для малозабезпечених родин. Щоб отримати допомогу, споживачам необхідно звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.