дивись.info

У Європарламенті закликають до економічної блокади РФ та підтримки України зброєю

У Європарламенті закликають до економічної блокади РФ та підтримки України зброєю

У Європейському парламенті закликають влаштувати Росії економічну блокаду та заохочувати країни ЄС підтримати Україну зброєю та військовою технікою.

Про це йдеться в проекті спільної резолюції Європарламенту, який буде винесений на голосування у четвер.

“Європарламент бере до уваги той факт, що держави-члени на двосторонньому рівні можуть надати Україні необхідну зброю, технологій і ноу-хау в сфері оборони і безпеки; підкреслює, що така можливість була схвалена на саміті НАТО в Ньюпорті; вважає, що ЄС повинен заохочувати держави-члена діяти таким чином”, – говориться в одому з пунктів резолюції.

Окрім того, в документі також є заклик до посилення санкцій проти Росії.

“Європарламент закликає ЄС продовжувати, розширювати та посилювати санкції для досягнення повномасштабної економічної блокади фінансової та економічної сфер Росії, виключити Росію з ядерного співробітництва та системи Swift, і накласти повне ембарго на експорт зброї до Росії”, – зауважується в іншому пункті.

Окрім того, в резолюції вітається  рішення французького президента Франсуа Олланда призупинити продаж двох ” Містралів”.

Водночас доумент закликає держави-члени розглянути компенсаційні заходи і способів використання вертольотоносців у місіях ЄС, для того, щоб пом’якшити фінансові втрати для Франції у більш ніж 1.2 мільярда євро.

Також в проекті резолюції міститься заклик забрати у РФ право проводити змагання Формули-1 восени 2014 року та чемпіонат світу з футболу у 2018 році.

Разом з тим, в  документі також Росію закликають “негайно вивести всі свої військові сили і засоби з України, припинити потоки бойовиків та зброї у східну Україну та покласти край прямій або опосередкованій підтримці дій сепаратистських сил на українській землі”.

Українська правда

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.