дивись.info

Управління культури оголошує конкурс книговидавничих проектів українською мовою серед львівських видавництв

Управління культури оголошує конкурс книговидавничих проектів українською мовою серед львівських видавництв

У Львові підтримують україномовне книговидання. Управління культури оголошує конкурс книговидавничих проектів українською мовою серед львівських видавництв. За результатами оцінки проектів конкурсною комісією переможці отримають фінансову підтримку від Львівської міської ради. Заявки на участь у конкурсі приймаються з 16 вересня до 15 жовтня 2014 року.

«Конкурсів книговидань є багато. Всі вони, переважно, фіксують статус-кво, тобто, беруть стан книговидання, який є на момент проведення конкурсу, і нагороджують найкращі видання. Мета цього конкурсу – дещо інша. Ми хочемо стимулювати видання книжок в якихось сферах, яких нам бракує. Наприклад, три номінації цього конкурсу – «Дитяча література», «Перекладна література», «Науково-популярна література». У нас достатньо книжок для маленьких діток, натомість, недостатньо для підлітків і молоді. Науково-популярна література – це те, чого українською мовою вкрай мало. Це надзвичайно важлива річ, бо через науково-популярну літературу діти, молодь, учні, студенти закохуються в науку, в академічну науку, починають розуміти, що наука – це не нудно, це наше майбутнє. Бо без розвитку академічної науки і фундаментальних наукових досліджень наша країна просто не матиме шансу на розвиток. Ми вперто будемо тримати номінацію «Науково-популярна література» і на наступних конкурсах, щоб стимулювати видання науково-популярних книг. І в цьому є відмінність цього конкурсу від інших. Щодо перекладної літератури, то якщо ми не будемо мати контексту світової літератури українською мовою, наша країна буде випадати з цивілізаційного контексту. Тому перекладна література є надзвичайно важливою як для розвитку мислення людей, так і для розвитку української мови. Тому що власне через перекладну літературу ми створюємо абсолютно новий словниковий запас української мови», – пояснює заступник начальника управління культури Львівської міської ради Ірина Магдиш.

Львівська міська рада, відповідно до Закону України «Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні», ст. 27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Програми підтримки україномовного книговидання у м. Львові, затвердженої ухвалою міської ради від 19.05.2011року № 446 та Рішенням Львівської міської ради від 25.07.2014 № 567 «Про фінансову підтримку україномовного книговидання», оголошує конкурс на підтримку україномовного книговидання у м. Львові у 2014 році.

Заявки на участь у конкурсі приймаються з 16 вересня до 15 жовтня 2014 року включно. Заявки, подані на конкурс, розглядає конкурсна комісія з питань визначення кращих книжкових видань львівських видавництв (надалі — конкурсна комісія) впродовж 30 календарних днів після закінчення терміну подання заявок.

Перелік переможців конкурсу — одержувачів грошової винагороди – оприлюднюється на сайті Львівської міської ради протягом 3-х робочих днів після заключного засідання конкурсної комісії. Організатором конкурсу є управління культури департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.

Конкурс підтримує видання творів:

– наукової літератури;

– художньої літератури;

– науково-популярної літератури;

– довідкової літератури;

– дитячої літератури;

– перекладної літератури.

 

Конкурс не підтримує такі види книжкових видань:

 • незавершені багатотомові та серійні видання;
 • продовжувані та періодичні видання (наприклад, наукові вісники та збірники, записки наукових товариств тощо);
 • рекламно-інформаційну літературу туристичного спрямування;
 • збірники конференцій;
 • більше, ніж одну книжку одного видавця, подану на одну номінацію.

 

Для участі у конкурсі необхідно подати документи, згідно з вказаним переліком, за адресою: 79008, м. Львів, пл. Ринок, 1, Львівська міська рада (Центр надання адміністративних послуг).

 

Перелік документів для участі у конкурсі:

 1. Заява на ім’я міського голови Львова про участь в конкурсі (додаток 1)
 2. Реєстраційна картка встановленого зразка (додаток 2)
 3. Документи з зазначенням виду діяльності, видані територіальними підрозділами Державної реєстраційної служби України;
 4. Копія свідоцтва про внесення до державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції;
 5. Один примірник видання.

Видання, подані на конкурс, не рецензуються, не повертаються та зберігаються в управлінні культури для підтвердження легітимності рішення конкурсної комісії.

Переможці конкурсу отримують грошову винагороду з розрахунку:

 • 50% коштів, визначених для номінації – за перше місце у відповідній номінації;
 • 30% коштів, визначених для номінації – за друге місце у відповідній номінації;
 • 20 % коштів, визначених для номінації – за третє місце у відповідній номінації.

Детальнішу інформацію можна отримати у відділі маркетингу та культурних індустрій управління культури Львівської міської ради за тел.235-48-82. Контактна особа: Мар’яна Загоруйко.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.