дивись.info

У Львові відбудеться VI обласний фестиваль автентичного мистецтва «Веретено-2014»

У Львові відбудеться VI обласний фестиваль автентичного мистецтва «Веретено-2014»

28 вересня 2014 року у Музеї народної архітектури та побуту у місті Львові  відбудеться VI Фестиваль автентичного мистецтва «Веретено», повідомила Дивись. Інфо заступник начальника управління молоді і спорту Львівської ОДА Оксана Вацеба.

Організатори фестивалю – Музей народної архітектури та побуту у Львові, громадська організація «Обереги», управління молоді та спорту Львівської облдержадміністрації.

Пізнавати свої духовні корені, з повагою приймати їх  від наших батьків та з любов’ю передавати їх нашим нащадкам – таким є завдання фестивалю. Фестиваль «Веретено» проходить під гаслом «Пізнай скарби свого народу».

Особливістю фестивалю є участь у ньому носіїв первинного фольклору, які в обрядовій формі розкривають модель життя наших предків. Основу програми фестивалю складають давні  обряди із Галичини, Гуцульщини, Полісся, Слобожанщини, Київщини, Буковини, а саме: «Прибирання короваю»,  «Скривання молодої», «Вінкоплетення», «Весільний  поїзд», «Вбирання молодої», «Обжинки».

У рамках Фестивалю організовується дитяча галявина, де відбудуться народні забави для найменших відвідувачів від технічної студії «Винахідник», заняття з конструювання від ТМ «Ігротеко», виготовлення панно та птахів миру для поранених, які перебувають на лікуванні у Львівському госпіталі.

Програма заходу наповнена різноманітними майстер-класами: плетіння із соломки, ляльки –мотанки «нерозлучники», рогозоплетіння, прядіння, ткацтво. На Фестивалі будуть представлені колекції сучасного стилізованого одягу від львівських модельєрів, виставка світлин та ілюстрацій весільних строїв різних етнографічних регіонів України «Українське весільне вбрання». Чарівну атмосферу створить ніжний голос Оксани Мухи.

Одним із завдань заходу є організація фотосесії на території музею від львівських фотографів з метою зібрати кошти на потреби АТО.

У рамках проведення фестивалю автентичного мистецтва «Веретено» відбудеться благодійний ярмарок обрядового печива. Виручені кошти організатори передадуть на лікування поранених у зоні АТО.

Запрошуємо долучатися  небайдужих львів’ян, молодь, які зможуть спекти вироби та продавати їх на ярмарку. Запрошуємо й відвідувачів придбати випічку та допомогти пораненим.

Усі, хто бажає взяти участь у ярмарку, може зареєструватися в онлайн-заявці – http://goo.gl/NZ7Gdf

Детальніша інформація про фестиваль, а також умови участі у ярмарку –  за телефонними номерами  (032) 2712101, 068-5259185 (Аня).

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.