дивись.info

Делегація Львівського університету відвідала Вюрцбурзький університет Юліуса Максиміліана

Делегація Львівського університету відвідала Вюрцбурзький університет Юліуса Максиміліана
Вже сьогодні у Львові представлять скандальну виставу на основі подій в Україні. Про це під час прес-конференції розповів російський поет Андрій Орлов Орлуша, інформує Дивись.Інфо.

У рамках Угоди про співпрацю упродовж 24-27 вересня 2014 року на запрошення ректора Вюрцбурзького університету, професора Альфреда Форхеля делегація Львівського національного університету імені Івана Франка на чолі з Ректором, професором Володимиром Мельником відвідала провідний університет Німеччини, повідомила прес-служба Університету.

Упродовж дводенної насиченої програми відбулися загальні презентації двох університетів та окремих факультетів природничого й гуманітарного профілів: механіко-математичного, фізичного, хімічного, економічного, факультету прикладної математики та інформатики й факультету іноземних мов.

Представники Вюрцбурзького університету ознайомили учасників делегації із досягненнями університету в різних галузях науки: від косметології та фармацевтики до нанотехнологій, а також розповіли про діяльність структурних підрозділів безпосередньо під час зустрічей на факультетах.

Науковці Львівського університету мали змогу детально ознайомитися з найкращими лабораторіями Вюрцбурзького університету, оснащеними новітнім обладнанням, відвідати гуманітарні факультети, Центр дослідження динаміки людської поведінки, Центр комп’ютерного обслуговування та Музей Університету. Вразила українських учених й університетська книгозбірня, працівники якої спеціально для гостей з України підготували міні-виставку україніки з бібліотечних фондів.

Програма перебування науковців Львівського університету у Вюрцбургу передбачала понад 20 зустрічей, під час яких йшлося про перспективні плани для реалізації масштабних спільних проектів і можливостей  їх фінансування.

За підсумками дводенного обговорення конкретних шляхів подальшої співпраці сторони дійшли згоди щодо першочерговості таких кроків:

–         призначення стипендій у галузі нанотехнологій аспірантам і молодим дослідникам, які нещодавно здобули науковий ступінь;

–         участь представників фізичного, хімічного факультетів і  факультету електроніки ЛНУ ім. Івана Франка в міжнародному семінарі з нанотехнологій;

–         у рамках стипендійної програми Міністерства освіти і науки Баварії аспіранти та молоді дослідники природничих факультетів Львівського  університету зможуть проводити свої дослідження в лабораторіях німецьких університетів.

За сприяння Вюрцбурзького університету впродовж наступних двох тижнів до Львівського університету надійде 30 одиниць комп’ютерної техніки, а до кінця року німецькі колеги планують передати ще 20 одиниць. Ректор Вюрцбурзького університету також має на меті передати обладнання для лабораторій хімічного, фізичного та біологічного факультетів ЛНУ ім. Івана Франка.

Представники фізичного та механіко-математичного факультетів обох університетів домовилися про створення спільних докторантських і магістерських програм. На заключному засіданні було запропоновано вивчити можливості створення спільної магістерської програми із бізнес-адміністрування. Викладачі Вюрцбурзького університету також погодилися поділитися досвідом методики викладання математики та фізики за допомогою найновіших технологій.

Нагадаємо, що Вюрцбурзький університет Юліуса Максиміліана засновано 1402 року. Серед його випускників – 14 лауреатів Нобелівської премії. Навчальний заклад входить у сотню найкращих університетів світу. Зараз у ньому навчаються близько 30 тисяч студентів.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.