дивись.info

У Львові напрацювали критерії щодо включення водіїв у «чорний список»

У Львові напрацювали критерії щодо включення водіїв у «чорний список»

Громадський рух «За якісний транспорт» напрацював методику зарахування водіїв маршруток до так званого «чорного списку». Пропозиції будуть обговорюватись під час засідання робочої групи 2 жовтня.

Про це повідомила прес-служба ГО «За якісний транспорт».

Під «чорним списком» мається на увазі формування переліку водіїв автобусів, які, здійснюючи перевезення пасажирів у громадському транспорті, злісно й неодноразово порушували ПДР, а також, на адресу яких надходили численні скарги від пасажирів.

Мета – недопущення такого водія до кермування громадським транспортом на жодному з автобусних маршрутів загального користування у місті Львові, а в подальшому й Львівської області загалом.

Нагадуємо, що на засіданні робочої групи перевізники зобов’язались до 20 серпня 2014 року сформувати відповідні «чорні списки» водіїв-порушників по своїх підприємствах та представити їх на наступному засіданні робочої групи.

Перелік основних критеріїв для зарахування водія маршрутки до «чорного списку»

 

№ з/п Критерій (порушення) Характеристика
Керування автомобільним транспортом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, пребування під дією лікарських засобів, що знижують увагу – Фіксація порушення інспекторами ДАІ МВС України

– За наявності відеофіксації порушення

Куріння в салоні автобуса Надходження скарг від пасажирів (від 3-ох і більше за місяць).

Основою є фото/відеофіксація

 

Користування водієм під час руху транспортного засобу телефоном, не обладнаним технічними пристроями, які дозволяють вести перемови без допомоги рук Надходження скарг від пасажирів (від 3-ох і більше за місяць)

Основою є фото/відеофіксація

Порушення Правил дорожнього руху (ПДР) з вини водія автобуса, що спричинило травмування пасажирів, пішоходів, інших учасників дорожнього руху  – Фіксація порушення інспекторами ДАІ МВС України

– За наявності відеофіксації порушення

Завдано важких травм або травм середньої важкості

Порушення водієм ПДР, що призвело до створення аварійної ситуації 2 (два) і більше зафіксованих випадки упродовж року
Сумарне накопичення водієм 4-ох і більше доган За три останні роки його роботи на підприємствах транспорту

 

Примітки:

  1. За наявності достатньо обґрунтованих підстав та фактів водія може бути внесено до «чорного списку» у зв’язку з вчиненням інших порушень чи неправомірних дій, за які українським законодавством передбачені відповідні покарання.
  2. Облік порушень має зворотню дію – з 1 січня 2012 року (початок дії договорів).
Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.