дивись.info

Австрійські лікарі безоплатно провели важкі операції пораненим українським військовим

Австрійські лікарі безоплатно провели важкі операції пораненим українським військовим

Австрійські лікарі здійснюють гуманітарну місію у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону. 2-3 жовтня хірурги роблять оперативні втручання нетранспортабельним пораненим українським військовим, які повернулися із зони АТО. Крім того, лікарі оглянули важкопоранених і дали консультації українським медикам. Гуманітарну місію австрійських хірургів організував Міжнародний фонд «Міжнародна асоціація підтримки України», спільно з Львівською міською радою, повідомила прес-служба Львівської міської ради.

«Вчора разом з українськими лікарями я мав можливість оглянути близько 50 пацієнтів, які тут знаходяться. Спільно ми обговорили поточний стан пацієнтів, процес їх лікування та план подальшої реабілітації.

Також вчора ми провели операцію на жовчних протоках. І пацієнт вже після реабілітації зможе повернутися до нормального життя», – розповів професор Александер Клаус.

«Вчора змішаною бригадою хірургів під керівництвом доктора Клауса була успішно проведена операція нашому герою з АТО. Незабаром ми очікуємо колег із Канади, серед яких будуть і представники діаспори, які працюватимуть в нашому госпіталі.

Наразі із зони АТО до нас доставили 64 особи», – зазначив начальник Військово-медичного клінічного центру Західного регіону, полковник медичної служби Іван Гайда.

«Такі візити є дуже корисними, оскільки наші лікарі пізнають те, що ще не знають, і діляться із закордонними колегами своїми знаннями. Крім того, це прекрасна можливість налагодити кооперацію з європейськими структурами і покращити організацію таких процесів, адже стилі роботи медицини в нас і за кордоном відрізняються.

В цьому випадку ми стали свідками високоспеціалізованої допомоги третинного, найвищого рівня. Але не менш важливо, щоб ми доклали максимум зусиль для того, щоб наші воїни йшли на поле бою, здатні надавати першу медичну допомогу своєму побратиму і собі, і щоб вони були забезпечені якісними засобами. Наразі окрема група людей, разом з працівниками госпіталю, вже кілька тижнів працює над навчаннями, як надавати першу допомогу на полі бою. Ці навчання пройшли вже тисячі хлопців.

Також незабаром очікуємо фахівців з НАТО, які проведуть навчання для наших лікарів, адже надання першої допомоги на полі бою – це окрема наука. Не менш важливою є медична безпека міста, адже пересічні люди також мають відповідальність знати, як надавати першу медичну допомогу.

Якби не волонтери та мешканці Львова, то ресурсу держави було б недостатньо, щоб надати саме якісну допомогу. На жаль, інституційно наша держава практично знищена. І це важка праця – відновити інституційне функціонування держави. Бо наразі, коли працюють лише люди, ми можемо допомогти лише одиницям», – розповідає директор департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Олег Березюк.

«Наша асоціація – виключно волонтерський міжнародний рух, який охоплює практично всі країни Західної, Центральної Європи та Америки. Ми розпочали діяльність ще під час майданівських кривавих подій. На сьогодні безоплатно за допомогою волонтерських зусиль та звернень в країнах Західної Європи прооперовано 75 осіб. І ще жодна країна не відмовила нам у зверненнях. Важливо, щоб успіхи українських медиків були інтегровані з європейськими технологіями, а також, щоб закордонні спеціалісти приїжджали до нас. До української спільноти дуже добре ставляться у світі, і нам слід зберегти цю тенденцію. В планах і візити, і навчання, семінари, операції. На жаль, брак технічної чи матеріальної бази стає на заваді нашій діяльності, але вже найближчим часом мають приїхати німецькі, австрійські лікарі – реабілітологи, ортопеди, пластичні хірурги», – коментує голова українського представництва Міжнародної асоціації підтримки України Ольга Дурбак–Чуйко.

Австрійські лікарі у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону розглядали питання мінімальної інвазивної хірургії черевної порожнини, пластичної хірургії, застосовували новітні техніки під час операцій військовослужбовців-учасників АТО.

«Хірурги зголосилися швидко, безоплатно, з відкритим серцем і з майбутньою перспективою співпраці. Їм далеко небайдужа доля поранених. Вони оптимістичні, відкриті на допомогу. Це неурядова програма. Оскільки є поранені, які не можуть бути транспортовані, ми сконцентровуємося на запрошенні провідних хірургів в Україну.

Хірурги робили операції до ночі 2 жовтня. А з сьогоднішнього ранку триває огляд усіх важкопоранених. Австрійські лікарі дають консультації українським військовим лікарям щодо роботи з важкими травмами, особливими випадками», – додає голова українського представництва Міжнародної асоціації підтримки України Ольга Дурбак-Чуйко.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.