дивись.info

Президент пообіцяв, що підпише Закон “Про очищення влади”

Президент пообіцяв, що підпише Закон “Про очищення влади”

Президент України Петро Порошенко заявив, що підпише Закон «Про очищення влади» (про люстрацію), хоча і не вважає його досконалим.

Виступаючи у Львівському національному університеті, Глава держави зазначив: «Я дуже уважно вивчив проект Закону “Про очищення влади” у тій редакції, в якій минулого тижня його ухвалила Верховна Рада. Він не є досконалим, є дуже проблемним. Значна частина людей без вини змушені змиритися і пройти інколи принизливу процедуру. Я не в захваті від цього, я бажав би кращого. Але в цих умовах люстрації бути, і закон буде підписано».

За словами Петра Порошенка, він прийняв рішення підписати Закон про люстрацію через необхідність очищення всього державного апарату. «Впевнений, що позитивного в цьому законі все ж більше, і що Україна буде кращою», – заявив Президент.

Президент наголосив, що будуть вивчені рекомендації Венеціанської комісії, Конституційного суду, рішення ЄС щодо гармонізації українського законодавства, рішення Ради Європи, рекомендації Європейського суду з прав людини. «Як Президент не маю права ігнорувати. Але ми за об’єднання країни, і люстрація відбудеться», – відзначив Глава держави.

Президент не виключив можливості, за наявності зауважень Венеціанської комісії та Конституційного суду, внесення змін до цього закону.

Спілкуючись пізніше з журналістами, Президент зазначив, що він ухвалив рішення про підписання Закону «Про очищення влади», незважаючи на велику кількість зауважень правозахисників.

На переконання Глави держави, перевага Закону полягає в тому, що країна нарешті звільниться від представництва у владі корупціонерів, а проведення люстрації буде введено у чітке правове поле. Таким чином, будуть скасовані самовільні люстраційні комітети.

«Нарешті, заведемо це питання у законодавче поле. Це було головним аргументом. Країна має очиститись, це має відбутися у чіткій, регламентованій законом процедурі», – підкреслив Петро Порошенко.

Президент зазначив, що Закон підіб’є риску в питанні прозорості формування влади.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.