дивись.info

Музей одного з найстаріших підприємств міста відкривається у Львові

9 жовтня у Львові відбудеться відкриття музейної експозиції фармацевтичного заводу «Галичфарм» «З досвідом у майбутнє». Експозиція запрацює в одному з приміщень підприємства, що розташоване за адресою: вул Опришківська, 6/8, повідомила прес-служба ЛМР.

Серед експонатів музею – лікарський посуд з оригінальними паперовими етикетками з понад півторастолітньої історією, що використовувались в аптеці «Під золотою зіркою» на вулиці Широкій (тепер Коперника). Саме цей заклад пов’язують з витоками створення підприємства, яке в подальшому стало «Галичфарм». Також відвідувачі побачать аптечний посуд зі спеціальним маркуванням системи якості фармацевтів XIХ ст., австрійські аптечні ваги 80-х років XIХ сторіччя.

Серед експонатів, що представляють історію вже промислово розвиненого підприємства у ХХ сторіччі, відвідувачі музею побачать також таблетки «Od bolu glowy», які «Галичфарм» виготовляв у 70-90-х рр. для експорту у Польщу.

Відлік історії сучасного підприємства починається в 1911 році, коли на вул. Фургальського (тепер – вул. Опришківська) була побудована фармацевтична фабрика «Лаокоон». Фабрика розпочала масове виробництво ліків за традиційними технологіями. Наприкінці 30-х років фабрика була націоналізована, а пізніше реорганізована у Львівський хіміко-фармацевтичний завод, після чого підприємство почало активно розвиватися та модернізуватися. Вже у 1966 році підприємство виготовляло ліки на експорт.

Колектив підприємства понад рік збирав унікальні експонати, пов’язані з історією «Галичфарм». За понад сто років свого існування завод змінював назву, форми власності та власників, експортував свої ліки для пацієнтів Східної Європи і лишався одним з містоутворюючих підприємств.

Приміщення музею облаштовано сучасним технічним обладнанням, що дозволить використовувати його як лекційну аудиторію для студентів вишів, працівників та гостей підприємства. Двері музею «Галичфарм» будуть відчинені для усіх охочих відвідувачів. По запитах охочих «Галичфарм» організовуватиме екскурсії. Для реєстрації в групу необхідно написати листа на адресу [email protected]

Довідка

ПАТ «Галичфарм» в 2005 році увійшло до складу фармацевтичної Корпорації «Артеріум». Сьогодні «Галичфарм» є національним лідером з виробництва ліків на рослинній основі. Виробничі потужності сертифіковані за стандартами Належної виробничої практики. Продукція компанії експортується до 12 країн.

 

На відкриття Музею запрошують представників ЗМІ. Відкриття відбудеться 9 жовтня об 10.30 год. Адреса музею: м. Львів, вул. Опришківська 6/8, ПАТ «Галичфарм». Акредитація журналістів до 18.00 год 8 жовтня за телефоном: 0952789280, Аліна Столітня.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.