дивись.info

Лікарі Львівщини взяли участь у XVI Конгресі Польського товариства гастроентерологів (фото)

Лікарі Львівщини взяли участь у XVI Конгресі Польського товариства гастроентерологів (фото)

Минулого тижня, делегація лікарів-ендоскопістів Львівщини взяла участь у XVI Конгресі Польського товариства гастроентерологів, який відбувся м. Вроцлав (Польща) у конгрес-центрі Зали Століття, що належить до пам’яток спадщини ЮНЕСКО. Організатором заходу виступило Польське товариство гастроентерології.

Про це Дивись.Інфо повідомили у прес-службі Департаменту охорони здоров’я ЛОДА.

Львівщину на конгресі представляли головний гастроентеролог Департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ярослав Савицький, лікар-ендоскопіст Львівського обласного клінічного діагностичного центру Ірина Стадницька, завідувач ендоскопічного відділення Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичний центру Богдан Кирик, лікар-ендоскопіст Комунальної міської дитячої клінічної лікарні Віктор Іванців та викладачі кафедри хірургії та ендоскопії ФПДО ЛНМУ ім. Данила Галицького.

Серед лекторів були відомі спеціалісти світового рівня: професор Ярослав Регула – керівник клініки гастроентерології Онкологічного центру інституту ім. Марії Склодовської-Кюрі, чинний державний консультант з гастроентерології, професор Анджей Домбровський з Бялостока – голова Товариства гастроентеології, професор Гражина Ридзевська – керівник клініки CSK MSWiA, віце-президент асоціації, член Європейського панкреатологічного клубу та ін.

Секційні заняття конгресу відбувались одночасно в 6-ти залах, які були присвячені питанням захворювань стравоходу, шлунка, підшлункової залози, кишківника, гепатології. Окрему увагу було приділено темі запальних захворювань кишківника (хвороба Крона і виразковий коліт), питанням трансплантації печінки, гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Програма конгресу була надзвичайно насиченою. Загалом заслухано понад 130 доповідей світових фахівців.

В рамках конгресу відбулась виставка з новими зразками ендоскопічного обладнання від провідних компаній світу та спеціальний тренінг з лікувальної ендоскопії.

Делегація лікарів-ендоскопістів Львівщини представила на конгресі три стендові доповіді, що стосувались діагостики та епідеміології кислотоасоційованих захворювань, поліпів, раку товстої кишки, а також ендоскопічного лікування виразкових кровотеч.

Загалом у XVI Конгресі Польського товариства гастроентерологів взяло участь понад 1500 спеціалістів з Польщі, Німеччини, Іспанії, Австрії, Франції та України.

Kongres 2

Довідка:

Польське товариство гастроентерології існує вже понад 100 років (з 1909 р.) і є третім у світі за часом виникнення.

Його конгреси відбуваються раз на два роки, щоразу в іншому університетському місті, і приваблюють увагу лікарів різних спеціальностей – гастроентерологів, хірургів, ендоскопістів, сімейних лікарів, педіатрів, а також спеціалістів, які займаються теоретичними, фундаментальними проблемами фізіології і патології органів травлення.

Основною метою таких конгресів є неперервне навчання лікарів та підвищення їх фахового рівня.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.