дивись.info

Делегація Львівщини вшанувала вояків УПА, полеглих на Закерзонні

Делегація Львівщини вшанувала вояків УПА, полеглих на Закерзонні

     У неділю, 12 жовтня, депутат Львівської обласної ради, заступник голови постійної комісії з питань євроінтеграції, транскордонного співробітництва та зв’язків з українцями за кордоном обласної ради Святослав Шеремета,  члени товариства „Надсяння” на чолі з головою товариства Володимиром Середою, українська громада з Перемишля вшанували вояків УПА, полеглих на території Закерзоння, повідомила прес-служба обласної ради.

Розпочалися вшанування, які уже стали традиційними і відбуваються напередодні або в день Свята Покрови, Службою Божою у Церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Хотинець, що поблизу Перемишля (ця дерев’яна українська греко-католицька церква збудована 1615 року і включена у список ЮНЕСКО). Під час Служби Божої усі молилися за полеглих вояків УПА.

Потім заходи продовжилися на цвинтарі у Грушовичах (Республіка Польща), біля надмогильного пам’ятника, де поховані 12 вояків УПА, полеглих у 40-х роках минулого століття на землях Закерзоння.

На початку отець Богдан Степан відслужив панахиду, учасники делегацій поклали квіти до пам’ятника та запалили лампадки, а потім відбулося громадянське віче. Виступаючи перед громадою, депутат Львівської обласної ради Святослав Шеремета сказав:

„Ми з вами зібралися в черговий раз тут, на Надсянні, на Закерзонні, щоб вшанувати пам’ять вояків УПА  напередодні великого українського свята Покрови, щоб віддати шану нашим героям.  Ми з вами живемо у непростий, але важливий та визначальний час.  Наші хлопці віддають свої життя за незалежність і героїчно борються за Україну. Прикладом для них є українські козаки і вояки Української Повстанської армії, вояки армії Петлюри, армії УНР, УГА. Зараз унікальний час, коли не тільки на заході України чи в Києві, але і на сході України вітаються: „Слава Україні! Героям Слава!”. Багато кажуть, що УПА свого часу програла. Ні! Вона перемогла, тому що зараз є незалежна Українська держава, є те, за що боролися і віддавали свої життя вояки УПА”.

На завершення свого виступу депутат Львівської обласної ради Святослав Шеремета висловив сподівання, що 14 жовтня Верховна Рада України на своєму засіданні ухвалить історичне доленосне рішення про визнання УПА воюючою стороною, про проголошення 14 жовтня Днем захисника Вітчизни. „Якщо цього не станеться 14 жовтня, то новообраний парламент обов’язково це зробить”, – переконаний депутат.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.