дивись.info

У Львові пройде «Тиждень українського кіно на підтримку Олега Сенцова» (фото, відео)

У Львові пройде «Тиждень українського кіно на підтримку Олега Сенцова» (фото, відео)

З 23 до 28 жовтня у Львові, в кінотеатрі «Коперник», відбудеться «Тиждень українського кіно на підтримку Олега Сенцова». Організований за участю Державного агентства України з питань кіно та Національного центру Олександра Довженка, «Тиждень українського кіно на підтримку Олега Сенцова» буде проведений вже вшосте: перед цим акція проводилася в Києві, Тернополі, Івано-Франківську, Луцьку та Ужгороді. Міні-фестиваль має на меті широкий розголос щодо долі українського режисера Олега Сенцова, незаконно заарештованого в Криму і перевезеного до Росії.

Sentsov_Lviv_2Про це Дивись.Інфо повідомила Галина Гузьо.

Фільм Олега Сенцова «Гамер», що відкриватиме львівський «Тиждень українського кіно на підтримку Олега Сенцова» в кінотеатрі «Коперник» (вул. Коперника, 9), доречно і актуально говорить про окремих, маленьких людей, яких суспільство вважає маргіналами.

«Українське кіно також залишалося без уваги суспільства — і через свою недолугість, і через свою невидимість. «Тиждень українського кіно на підтримку Олега Сенцова» покликаний цю ситуацію трохи змінити, показуючи 6 різних українських фільмів: від художніх музичних комедій («Трубач») – до історичних драм («Параджанов») та актуальних документальних фільмів про Війну  (альманах короткометражок «Вавілон’13»). Різножанровість та тематична розлогість презентованих стрічок окреслить індустріальну та художню картину українського кінематографічного сьогодення, адже кожний із фільмів «Тижня українського кіно на підтримку Олега Сенцова» вже мав і прокатну, і фестивальну долю, показуючись і на фестивалях класу «А» («Молитва за гетьмана Мазепу. Нова версія») і на багатьох міжнародних кінофестивалях («Істальгія»)», – розповіли організатори.

Зібрані кошти підуть на підтримку заарештованого кінорежисера Олега Санцова, який зараз перебуває у СІЗО Лефортово у Москві, за підозрою у тероризмі.

Програма «Тижня українського кіно на підтримку Олега Сенцова» у Львові

23 жовтня, 19.00 — «Гамер» (реж. Олег Сенцов)

24 жовтня, 19.00 — «Трубач» (реж. Анатолій Матешко)

25 жовтня, 19.00 — «Істальгія» (реж. Дар’я Онищенко),

26 жовтня, 19.00 — «Параджанов» (реж. Олена Фетісова, Серж Аведікян)

27 жовтня, 19.00 — «Молитва за гетьмана Мазепу. Нова версія» (реж. Юрій Іллєнко)

28 жовтня, 19.00 — альманах короткометражної документалістики «Вавилон’13».

Sentsov_Lviv_1

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.