дивись.info

Росіяни назвали ціну, за яку готові продавати Україні газ

Росіяни назвали ціну, за яку готові продавати Україні газ

Україна і Росія погодили тимчасову ціну на газ.

Це випливає з повідомлення “Газпрому” в Twitter.

“Узгоджена ціна на газ для України: $ 378 за 1 тис. Куб. м в четвертому кварталі 2014, $ 365 за 1 тис. Куб. м в першому кварталі 2015”, – сказано в повідомленні.

Сьогодні прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що ціна на російський газ для України буде прив’язана на ціну на нафту.

За словами Яценюка в останньому кварталі 2014 року ціна на російський газ для України буде $378 за тисячу кубів, перший квартал наступного року – $365 за тисячу кубів.

Нагадаємо, тристоронні газові переговори України-Росії-ЄС поновляться сьогодні в 20:00.

Також Кабмін на засіданні в четвер затвердив тристоронній протокол між Україною, Росією та ЄС про постачання російського газу в республіку в зимовий період.

Згідно протоколу, російський газ Україна буде купувати в “умовах зимового пакета”.

В рамках виконання протоколу Україна зможе по передоплаті купити бракуючі 5 млрд куб. м газу для проходження опалювального сезону. “Зимовий пакет” буде діяти протягом півроку.

Європейський Союз виступить гарантом неможливості одностороннього підвищення Росією ціни на газ для України в рамках “зимового пакета”.

“Підхід до ціноутворення зафіксований в протоколі. Якщо Росія його порушить і буде намагатися ставити ціну в $500, то ми з Єврокомісією досягли змови, що ЄК буде виступати гарантом зобов’язання в тому числі і через механізм компенсації підвищення ціни, якщо така ціна не буду відповідати тристороннім домовленностям України-Росії-ЄС”, – пояснив прем’єр Арсеній Яценюк.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.