дивись.info

ЄС: нелегальні “вибори” в Україні – нова перепона на шляху до миру

ЄС: нелегальні “вибори” в Україні – нова перепона на шляху до миру

Нова керівник зовнішньополітичної служби Євросоюзу Федеріка Могеріні, яка набула повноважень в суботу, жорстко засудила так звані “вибори”, які відбулися у “ДНР” та “ЛНР”.

ДНР терористи донецькПро це йдеться у першій заяві Могеріні на даній посаді, що була поширена в Брюсселі ввечері 2 листопада.

“Я вважаю, що сьогоднішні президентські та парламентські вибори в донецькій та луганській “народних республіках” стали новою перешкодою на шляху до миру в Україні. Це голосування є незаконним і нелегітимним, тому Євросоюз не визнаватиме його”, – йдеться у заяві.

Могеріні, яка має повноваження оприлюднювати позицію ЄС у зовнішній політиці, підкреслила, що “вибори” на Сході України “йдуть проти букви та духу Мінського протоколу… та підривають зусилля з пошуку стійкого політичного вирішення кризи”.

Глава Європейської дипломатії окремо поставила під сумнів прагнення до миру, яке декларує Російська федерація та представники невизнаних “республік”.

“Бажання миру не може бути лише політичною заявою, для цього мають бути також політична воля та чесність. Маю надію, що сторони повернуться до… повного виконання всіх частин мінського протоколу”, – йдеться в заяві Могеріні.

Як повідомлялося, раніше Росія офіційно визнала псевдовибори, які були проведені “ДНР” та “ЛНР” минулої неділі. Російська влада також не приховувала, що сприяє їх проведенню – зокрема, “виборчі дільниці” були відкриті на території РФ.

Водночас, їх проведення є грубим порушенням тристороннього Мінського протоколу.

Українська правда

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.