дивись.info

У Львові пройде чотириденна конференція «Лімуд Україна»

З 6 до 9 листопада у Львові в готелі «Дністер» пройде чотириденна конференція «Лімуд Україна». Лімуд – всесвітньо відома єврейська освітньо-культурна Конференція, яка з 2008 року проводиться і в Україні. Перший український Лімуд проходив в Ялті, потім у різні роки у Трускавці, тричі в Одесі, у Вінниці та в Ужгороді, повідомила прес-служба Львівської міської ради.

У перекладі з івриту «Лімуд» означає навчання. Тож не дивно, що цього року свято навчання і знань проходитиме у культурній столиці країни – старовинному Львові. Всього в програму буде близько 120 сесій. У Конференції візьмуть участь більш, ніж 600 учасників.

На цій конференції одночасно буде проводитися до семи різних занять, що дозволить учасникам самостійно формувати програму на свій розсуд, враховуючи особисті переваги. У рамках Конференції будуть заплановані екскурсії, тренінги, майстер-класи, концерти, виставки та лекції.

Серед презентерів Лімуду у Львові: Еліав Білоцерковський – Надзвичайний та Повноважний Посол держави Ізраїль в Україні; Хаїм Чєслєр (Ізраїль) – засновник проекту Лімуд СНД; Саша Окунь (Ізраїль) – відомий ізраїльський художник; Йосеф Шагал – Надзвичайний та повноважний Посол держави Ізраїль в республіці Білорусь; Роман Бронфман (Ізраїль) – бізнесмен, громадський діяч, один з засновників політичної партії «Ісраель ба алія»; Віталій Портніков (Київ) – журналіст і публіцист; Ігор Щупак (Дніпропетровськ) – директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» та Музею «Пам’ять єврейського народу і Голокост в Україні»; Мирослав Маринович (Львів), колишній політв’язень, дисидент; Юрій Винничук (Львів) – головний редактор газети «Post-Поступ», письменник, Мар’яна Савка (Львів) – головний редактор «Видавництва Старого Лева» та багато інших.

Лімуд пропонує своїм учасникам також різноманітну культурну і розважальну програму, яка дозволяє познайомитися з різними музичними, літературними, театральними, художніми напрямками в мистецтві. Цього року до програми Лімуду запрошені: Володимир Бистряков (Київ) – Заслужений артист України, відомий у світі піаніст та композитор; Ілля Ноябрьов (Київ) – популярний телеведучий, продюсер; Олександр Володарський (Київ) – письменник, драматург, сценарист; Віктор Шендерович (Росія) – автор телепрограм «Ляльки», «Разом», «Безкоштовний сир»; Валерій Хаїт (Одеса) – відомий письменник, ведучий шоу-програм, редактор; Ігор Іртєн’єв (Росія) — російський поет, один з представників іронічного напряму в сучасній російській поезії; Марина Максиміліан (Ізраїль)- одна з найпопулярніших, талановитих і екстраординарних ізраїльських музикантів, співачка, піаністка і композитор; гурт «Клезмастерс» (Росія), гурт «Піккардійська терція» (Львів), запрошені популярні українські групи і виконавці.

«Запорука успіху Лімуду, його довголіття і затребуваності полягає в поєднанні навчання, відпочинку, спілкування, які гармонійно об’єднують Лімуд і завдяки яким, створюється неповторна «лімудна» атмосфера», – зазначає Йосип Аксельруд, Голова Лімуду в Україні.

Конференція Лімуд проводиться за фінансової підтримки Лімуду СНД, Фонду Ротшильд (Велика Британія). Генеральний партнер Конференції Лімуд Львів – Всеукраїнський єврейський благодійний фонд «Хесед-Ар’є».

Додаткова інформація на сайті: http://www.limmud.org.ua

Довідка

ІСТОРІЯ І ПРИНЦИПИ ПРОЕКТУ

Наріжним каменем Лімуду продовж усієї його історії є 5 основних принципів:

  1. Можливість вибору. З безлічі сесій, які проходять одночасно, кожен учасник може вибрати цікаву саме йому – від єврейської філософії до йоги, від єврейської кухні до близькосхідної політики.
  2. Плюралізм. Конференції Лімуд відвідують учасники різного віку, соціальних груп, люди, які дотримуються різних релігійних і політичних переконань.
  3. Свобода участі в усіх заходах.
  4. Волонтерство. Організатори, презентери та волонтери беруть участь у Конференції виключно на добровільних засадах. Викладачам не оплачується проведення сесій, а організацією Конференції та всіх заходів займаються волонтери.
  5. Платна участь: з часу заснування Лімуду учасники самі оплачують своє перебування на конференціях.

Поєднання цих п’яти принципів створює відмінні риси Лімуду – різноманітність, толерантність, відсутність примусу та матеріальної зацікавленості – і забезпечує його унікальність.

Вперше Конференція Лімуд пройшла в Англії: у 1978 р. вона була організована невеликою групою волонтерів в Ноттінгемі. Сорок людей зібралися разом на кілька днів для того, щоб поділитися один з одним своїми знаннями. З часом Лімуд став культовим заходом в Британії, який збирає щорічно близько трьох тисяч учасників, справжньою «короною британського єврейства», як прозвали його журналісти. І ось вже більше 30 років щорічні конференції Лімуд проходять у більш, ніж 30 країнах світу й збирають від декількох сотень до декількох тисяч учасників.

У СНД дізналися про Лімуд у 2006 р. завдяки засновнику проекту Лімуд СНД Хаїму Чеслеру і його партнеру Сандрі Кан з Нью-Йорка. Перша Конференція Лімуд на території колишнього СРСР відбулася в Москві і зібрала понад 600 москвичів, а з тих пір стала регулярною. З 2008 р. Лімуд СНД проходить в Україні і в Ізраїлі, з 2009 р. – у Нью-Йорку і на Далекому Сході РФ, з 2011 р. – у Санкт-Петербурзі, у 2012 р. проект стартував у столиці Молдови, 2013 р. – у Білорусі, у 2014 році російськомовний Лімуд пройде в Канаді, у 2015-му – в Австралії.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.