дивись.info

«Драма.UA» презентує п’єсу «Бургомістр»

6 та 7 листопада на Першій сцені сучасної драматургії «Драма.UA», яка знаходиться за адресою вул. Городоцька, 36, проведуть прем’єру сценічного читання «Бургомістр» сучасної польської драматургині Малгожати Сікорської-Міщук, повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Режисер – Антон Романов. Читають: Катя Саченко, Наталя Мазур, Василь Василик, Михайло Понзель, Роман Кривдик, Олег Онещак.

Вартість квитків: 25–40 грн.

Квитки можна придбати он-лайн ticketclub.com.ua або в галереї «Дзиґа» (Львів, вул. Вірменська, 35), антикафе CoMMuna (Львів, вул. Галицька, 1), кафе «Come in» (Львів, вул. С. Крушельницької, 3).

Перша сцена сучасної драматургії «Драма.UA» – це перша і, поки що, єдина в Україні постійна платформа для постановок сучасної драматургії.

Театральний сезон Перша сцена «Драма.UA» розпочала ескізом вистави за п’єсою класика сучасної британської нової драми Сари Кейн «Підірвані» на початку жовтня 2014 року. Протягом театрального сезону 2014–2015 рр. заплановані прем’єри вистав і сценічних читань за п’єсами відомих британських драматургів Марка Равенгілла та Полі Стенхем, білоруса Максима Доська, українки Наталі Ворожбіт та ін. Над постановками працюватимуть режисери з України та Європи.

«Відкриття театрального сезону «Війна»  – це наш спосіб говорити про важливі події навколо, не впадати у розпач, знаходити ґрунт під ногами і вибудовувати стратегію позитивних змін.

Ми переконані, що театр має значення у кризових ситуаціях. На нашу думку, театр поряд з щоденними розмовами і медіа є добрим інструментом аналізу і осмислення дійсності. Ми віримо, що театр разом з глядачами має вплив на зміну дійсності навколо. Тому в складний морально, економічно й політично час, ми відкриваємо нову театральну інституцію у Львові – Першу сцену сучасної драматургії «Драма.UA», оскільки вважаємо, що саме у час радикальних змін, коли легко втратити цінності і орієнтири, важливо будувати тяглість і традицію», – розповіли організатори.

Довідка

«Бургомістр» / «Burmistrz», 2008

П’єса «Бургомістр» – фіналіст Драматургічного конкурсу [email protected] у Гдині (2010) та міжнародного конкурсу Stueckemarkt у Берліні (2011).

Мешканці Містечка живуть спокійним стабільним життям. Вони люблять і шанують свого Бургомістра. Символом незмінного міського порядку є Пам’ятник, з яким асоціює себе все населення міста. Однак одного дня все змінюється…

П’єса про відчуття персональної відповідальності за спільноту, її минуле та майбутнє; про те, що просте бажання зрозуміти Іншого, може стати першим кроком до розуміння нас самих.

Малгожата Сікорська-Міщук – драматург і сценарист. Одна із найвідоміших сучасних польських авторів. Закінчила факультет журналістики і політичних наук та гендерні студії у Варшавському Університеті. Випускниця студій сценаристів Державної вищої школи кіно, телебачення і театру в Лодзі.

Авторка творів «Шайба», «Смерть Людини-Білки», «Бургомістр», «Валізка», «Залізна завіса», «Кінець світу», «Мадонна», «Бруно Шульц: Месія», «Попелюшко», «Шехерезада», «Кобро», «Польський сон» та ін. Також є співавтором театральної постановки «ІІІ Фурії» – разом з Магдою Фертач та Сильвією Хутнік (2011), яка отримала ІІ місце на Фестивалі прапрем’єр у Бидгощі (2011).

На основі її текстів ставили вистави Павел Лисак, Мартін Лібер, Як Клята, Пьотр Крущиньський, Наталія Корчаковська, Міхал Задара, Анна Трояновська, Марія Спісс, Дорота Ігнатьєв, Ніна Гєльшторф, Кетрін Нун, Катажина Кужея, які були презентовані у Польщі та за кордоном.

П’єси були перекладені на англійську, німецьку, французьку, іспанську, сербську, хорватську, чеську, словацьку, російську, румунську, українську, шведську мови та іврит.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.