дивись.info

Для Львівщини розробили новий туристичний логотип за 20 тис. грн

Для Львівщини розробили новий туристичний логотип за 20 тис. грн

Львівщину як туристичний регіон тепер представлятиме новий логотип у вигляді стилізованої кириличної літери «л». Літера наповнена малими елементами, які представляють найвідоміші туристичні об’єкти області: гори, мінеральні води, активний туризм, львівська ратуша, трамвай, філіжанка кави, гірськолижні курорти та храми. А також гасло «Львівщина – дивовижні відкриття».

Як розповів ZAXID.NET директор департаменту міжнародного співробітництва і туризму Львівської облдержадміністрації Віталій Горбатенко, який курував розробку нового бренду, зміна логотипу області була передбачена в обласній програмі розвитку туризму на 2014-2017 роки.

Перш ніж приступити до створення нового туристичного бренду області, у департаменті провели аудит старого і виявили низку недоліків. Зокрема старий логотип був монохромним, слабо впізнавалась літера «л», англійський відповідник гасла не співпадав з українським і був зображений лише один туристичний об’єкт регіону – гори.

Логотип, який використовувався раніше

«Спершу ми зібрали в департаменті групу експерті, які обговорили ідеї та концепції нового логотипу. Оскільки розробити бренд потрібно було впродовж одного місяця, ми не оголошували конкурсу, а відразу звернулись до розробника з ідеями», – розповів Віталій Горбатенко.

За його словами, перший претендент на авторство логотипу подав не надто цікаві пропозиції, тому в департаменті вирішили звернутись до рекламної агенції «Вітамін», яка до цього займалась розробкою логотипів та брендів для великих ресторанів Львова, а також Львівського аеропорту імені Данила Галицького. Спочатку агенція запропонувала кілька варіантів, однак вибирали в департаменту туризму з двох.

«Перший варіант був маловпізнаваний. На ньому були зображені гори, замок та сонце, однак такі варіанти логотипу використовують у багатьох регіонах світу. Оскільки основою концепції логотипу була пізнаваність та оригінальність, то такий логотип міг би загубитись на фоні інших. Тому ми відштовхувались від другого варіанту», – зазначив начальник департаменту туризму ЛОДА.

Серед особливостей нового логотипу – підкреслення слов’янської унікальності за допомогою кириличної літери «л», яка є первинною в назві регіону, та наповнення літери деталями, які відображають найпопулярніші об’єкти регіону. Обійшовся новий логотип області у 20 тис грн. За ці кошти агенція окрім самого логотипу, виготовила логобук – пакет характеристик бренду, та різні його варіації та формати.

«Ми аналізували вартість послуг дизайнерів і виявили, що рекламна агенція пішла нам на поступки, бо послуги з розробки бренду коштують значно дорожче. До прикладу логотип Одеської області коштував 60 тис грн. Тобто нам вдалось зробити і дешево, і сердито», – розповів Горбатенко.

Також на замовлення департаменту туризму був створений і зимовий варіант логотипу. Його, щоправда, ще ніде не презентували. Особливість зимового варіанту у тому, що в його основі зимові види відпочинку, які пропонує область.

У відповідь на зауваження, що новий логотип виглядає доволі громіздким, начальник департаменту зауважив, що головна мета логотипу – апелювати до емоцій.

«Формування будь-якого логотипу питання дискусійне. Так, він до певної міри є насичений, ми самі звертали на це увагу. Але спочатку користувач бачить літеру, а потім відкриває для себе і деталі. На нашу думку логотип має формувати, насамперед, емоції, і кольорова гама цьому сприяє», – зазначив Віталій Горбатенко,

Що ж стосується гасла , то над ним теж довелось попрацювати, оскільки мало що однаково лаконічно звучало як в українському, так і в англійському варіанті.

«Спочатку у нас було два десятки варіантів гасел. Визначення остаточного було спільним рішенням департаменту, рекламної агенції та перекладачів. «Дивовижні відкриття» звучить однаково добре що українською, що англійською», – додав чиновник.

Новий туристичний логотип Львівської області вже пройшов апробацію на Львівському міжнародному форумі індустрії туризму та гостинності. Зараз логотип популяризовуватимуть і на інших проектах. В ЛОДА вже виготовили банери, а нову промоцій ну продукцію друкуватимуть із цим логотипом.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.