дивись.info

У Львові прочитають лекцію до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні

У Львові прочитають лекцію до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні

До Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні, 27 листопада о 15.00 год. у головному читальному залі Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Драгоманова, 5) відбудеться відкрита лекція Василя Кметя, директора Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка, на тему: «Український Голокост: пам’ять буття, уроки майбутнього», повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

«Голодомор 1932-1933 рр. в Україні як результат спланованих системних заходів та інструмент знищення соціальної бази народного опору радянській владі став однією з найтрагічніших сторінок в історії українського народу. За короткий період – від кінця літа 1932 до початку літа 1933 року – штучний голод забрав життя мільйонів українців. Кількість жертв Голодомору вражає – з демографічної карти світу зникла ціла країна. Сьогодні пам’ять про трагедію має стати важливим чинником формування національної пам’яті, частиною історичного підґрунтя творення нової української нації – уже з задекларованими постулатами Революції Гідності та освяченої кров’ю героїв-новомучеників ХХІ ст. 1933 рік в історичному вимірі став цивілізаційним зламом нашої історії, жорстоким результатом «скасування» християнських морально-ціннісних імперативів, тому сьогодні це також віха у процесі повернення до тих понять та категорій, які є вічними і незмінними», – наголосив директор Наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка доцент Василь Кметь.

Під час заходу також буде представлена виставка книжок до річниці Голодомору, відбудеться перегляд документальних відеофрагментів, присвячених трагічним подіям 1932-1933 років.

«Плануємо запросити викладачів та студентів львівських навчальних закладів, а також представників шкіл Львова, вчителів історії, щоб за допомогою виставки літератури, присвяченої Голодомору, та лекції на цю тему залучити їх до поширення інформації про страшну трагедію українського народу серед учнівської молоді, а також для того, щоб спільно вшанувати пам`ять жертв Голодомору в Україні», – розповіла завідувач сектору національного виховання та охорони дитинства управління освіти ЛМР Олена Кондрат.

«З кожним роком все більше людей розуміє наслідки великої трагедії, що трапилась в Україні під час Голодомору. Сьогодні, у світлі ситуації на Сході, це ще відчутніше. Наше завдання – донести до більшої кількості людей інформацію про ці важкі часи, аби ми розуміли, що історія повторюється, якщо народ не вивчає її уроків. Цей захід дасть можливість доповнити, оновити та сформувати думку, що потім піде до нового покоління молодих людей. Кожен має діяти так, аби не допустити до нашої землі ворога та біди такого масштабу», – вважає радник міського голови Львова Андрій Шевців.

Захід організовують з ініціативи Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка, «Об’єднання «Самопоміч» та Львівської міської ради.

Детальніше за посиланням: Духовна велич Львова.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.