дивись.info

Меркель зайняла сувору позицію щодо Росії, – експерт

Меркель зайняла сувору позицію щодо Росії, – експерт

Європейському союзу був потрібен час для того, щоб розпрощатися з ілюзіями стосовно того, що з Росією можна відновити партнерство.

Цей процес ще триватиме, але він уже незворотній, вважає аналітик Фундації Карнеґі Ульріх Шпек, якого цитують “Крим Реалії“.

На його думку, Європейський союз буде посилювати допомогу трьом країнам, які обрали європейський вектор розвитку, залишить в полі зору політики сусідства ті, які поки не поспішають цього робити, і розроблятиме серйозну політику стримування Росії.

Запорукою того, що ця політика розвиватиметься саме так, як він вважає, є рішення німецького канцлера Анґели Меркель, яка зайняла сувору позицію щодо Росії.

“…є сильний підхід, який базується на принципах. І його зараз очолила Анґела Меркель, яку підтримають, звичайно в Польщі, в країнах Балтії та Скандинавії, у Румунії. І на думку цих політиків, Європа не може стояти осторонь цього конфлікту, і тому вона повинна робити дві речі: намагатися стримувати Росію санкціями і підтримувати Україну, намагаючись реформувати і стабілізувати країну”, – каже Шпек.

На думку експерта, “ця боротьба між двома підходами триватиме щонайменше до березня, коли буде знову розглядатися питання санкцій”.

“Але, на мою думку, нинішня політика, а її втілює останній підхід, триватиме. Бо повернення до того, щоб було, вже неможливо. І тому, що Німеччина вже визначилася зі своєю позицією. Анґела Меркель вирішила зайняти сувору позицію щодо Росії і допомагати Україні. Не думаю, що це зміниться”, – каже Шпек.

Українська правда

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.