дивись.info

На Донбасі загострюється гуманітарна ситуація, бойовики розкрадать усе

На Донбасі загострюється гуманітарна ситуація, бойовики розкрадать усе

На окупованих бойовиками та російськими військами територіях дедалі загострюється гуманітарна ситуація, посилюється проблема з водо-, газо-, електропостачанням, опаленням, медичним, транспортним забезпеченням.

Про це повідомив заступник керівника ІАЦ РНБО Володимир Польовий.

“Посилюється проблема з водо-, газо-, електропостачанням, опаленням, медичним, транспортним забезпеченням.продовольством, функціонуванням промислового сектору та відсутністю грошей в населення, що зумовлює швидке зростання протестних настроїв серед місцевих жителів”, – зазначив він.

За оперативними даними, продовольчі та інші вантажі, що надходять до міст, які перебувають під контролем бойовиків, концентруються на складах, або розкрадаються воєнізованими угрупуваннями. Зокрема, з 22 серпня  – з часу незаконного перетину кордону першим “гуманітарним конвоєм” з РФ – на територію Україну прослідувало близько 950-ти білих вантажних автомобілів типу КаМАЗ.

“В перерахунку на конкретні продукти – це могло б становити близького 42 млн. 750 тис. банок згущеного молока, або 33 млн. 250 тис. банок м’ясних консервів по 525 г банка. Це суттєвий обсяг. Однак всі бачили, що значна частина цих вантажівок була напівпорожня, інші везли боєприпаси та пальне для військ окупантів”, – підкреслили в РНБО.

При цьому навіть в російських ЗМІ циркулює інформація, що до 50% гуманітарних вантажів розкрадається ще на території Росії.

“Більшість цих вантажів так само не доходить до людей, а використовується терористами для збагачення. Саме тому вся історія з російськими так званими гуманітарними конвоями – фікція, покликана створити картинку для телебачення. Саму тому Україна наполягає, щоб передача та розподіл гуманітарних вантажів здійснювалася у відповідності до міжнародної практики, коли отримувачем вантажу є Міжнародний Комітет Червоного Хреста, що забезпечує доставку “гуманітарки” людям, які її дійсно потребують, – наголосив Польовий.

“Вже неодноразово було підкреслено, Україна готова надсилати гуманітарні вантажі на окуповані терористами та росіянами райони Донбасу, але бойовики відмовляються цю допомогу отримувати” – додав представник РНБО.

Українська правда

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.