дивись.info

Тимчук: Звільненню полонених на Донбасі заважає “мирний статус” України

Тимчук: Звільненню полонених на Донбасі заважає “мирний статус” України

Вся робота зі звільненню полонених не має правових підстав, бо юридично війна не оголошена і ніяких полонених немає

Про це заявив керівник групи “Інформаційний спротив” та народний депутат від “Народного фронту” Дмитро Тимчук на своїй сторінці у “Фейсбуці”

“У “заперечуванці” Путіна і в “мирному статусі” України і полягає головна проблема. Агресія Росії юридично не визнана, і з точки зору права війни немає. Відповідно, захоплені військовослужбовці України юридично не є військовополоненими (вони де-юре – заручники терористів), а значить, на них не поширюється міжнародне право щодо військовополонених”, – відзначив Тимчук.

Він також відзначив, що аналогічна ситуація з боку України: ті бойовики, які зараз сидять за гратами – не полонені, вони заарештовані або затримані за терористичну діяльність і перебувають у в’язниці за рішенням суду у статусі звичайних ув’язнених.

“Вся робота по звільненню полонених не має особливих правових підстав, бо де-юре ніяких полонених немає. Це суцільна імпровізація. Ось вам і підсумок того, що в Україні, яка воює вже дев’ятий місяць, юридично – “мир””, – зазначив Тимчук.

Він також додав, що вчора на засіданні комітету ВР з питань національної безпеки і оборони, представники силовиків вказали на деякі казуси в законодавстві, усунення яких допомогло б активізувати роботу по звільненню полонених.

“Це стосується, наприклад, процедури виходу з-під варти затриманих терористів і передачі їх для обміну. Комітет ВР з нацбезпеки і оборони ініціює вирішення цих проблем найближчим часом”, – запевнив Тимчук.

Депутат також нагадав, що всього, зусиллями міжвідомчого центру при СБУ (у взаємодії з Міноборони, МВС, НГУ, Держприкордонслужбою) звільнено на даний момент 1267 осіб (як військовослужбовців, так і цивільних осіб). Однак у полоні залишається 684 людини – тих, чиї особи встановлені. Ще 1667 вважаються зниклими безвісти (з них якась частина також захоплені терористами).

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.