дивись.info

У Львові буде створено музей «Територія терору» (фото, відео)

У Львові буде створено музей «Територія терору» (фото, відео)

До кінця наступного року у місті планують відкрити Меморіальний музейний комплекс тоталітарних режимів «Територія терору». Сьогодні відбулося урочисте посвячення земельної ділянки, на якій функціонуватиме музей, повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

Орієнтовна площа забудови – 805 кв м. Орієнтовна вартість будівельних робіт – 14 млн грн, тривалість будівництва – 18 місяців. На засіданні виконавчого комітету ЛМР переможцем інвестиційного конкурсу із залучення інвестора було затверджено ТзОВ «ВТП «Бодекс».  Музейний комплекс складатиметься з чотирьох зон, а саме: «Аванзони», «Алеї тоталітаризму», «Пересильної тюрми № 25» та автостоянки для відвідувачів.

Музей знаходитиметься між просп.Чорновола та вул.Джерельною на місці колишньої пересильної тюрми №25, яка тут функціонувала між 1944 та 1955 роками та слугувала пунктом, куди перевозили німецьких військовополонених, власівців, засуджених червоноармійців. Пізніше тут створили концтабір політичних в’язнів з Західної України, серед яких були і учасники національно-визвольної боротьби, і члени їх сімей та усі люди, що підпадали під репресії радянського тоталітарного режиму. За попередніми даними, через в’язницю було вивезено в концтабори ГУЛАГу близько півмільйона людей.

Мета проекту – відтворити певні елементи типової пересильної в’язниці з усіма типовими елементами – колючими дротами, спостережними вишками, охороною та ін. В дерев’яних бараках будуть влаштовані експозиції, також на території музею буде створено «Стіну пам’яті» з викарбуваними на ній іменами вивезених з цієї тюрми людей. Окремим елементом стане «Колонада тиранів» з символікою двох найбільших тоталітарних режимів – радянського та нацистського. Цікавою є ідея «Алеї тоталітаризму», куди пропонують звозити пам’ятники радянської доби, замість того, щоб їх руйнувати. Також на території музейного комплексу буде споруджено пам’ятник репресованим українським родинам.  Музей буде нетиповим,  динамічним, а його експозиції – максимально інтерактивними, де вся інформація, подаватиметься через мультимедійні засоби.

«Над ідеєю створення цього музею ми почали працювати у 2009 році, і вже у 2012 був готовий проект. Ми хочемо показати жителям Львова та гостям міста, а особливо дітям, як виглядала ця тюрма.  Тут помирали, жінки народжували дітей, а над людьми проводили жахливі експерименти.  З цієї тюрми вивезли близько півмільйона простих українців. Та ми не можемо на цьому зупинятися та зациклюватися, але пам’ятати про це ми зобов’язані. Дані про вивезених людей дуже приблизні, ще не розсекречені важливі архіви МВС, і великою проблемою є з’ясування прізвищ всіх людей, котрі тут були ув’язнені.  Ми б хотіли, щоб пам’ятник репресованій українській родині, який тут буде споруджено, акцентував увагу саме на людині, особистості, яка постраждала від репресій», – зазначив Тарас Чолій, директор Меморіального музейного комплексу тоталітарних режимів «Територія Терору»

DSC_7087 DSC_7104 DSC_7108 DSC_7114 DSC_7168 DSC_7169

Більш детальна інформація – на веб-сторінці Музейного комплексу: http://territoryterror.org.ua/.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.