Садовий відкрив нову котельню

З усіх котелень, які «Львівтеплоенерго» отримало від Львівської залізниці, котельня на вул. Окружній, 44 була в найгіршому стані: котли тут – аварійні, трубопроводи – забиті, хімводоочистка – відсутня, ремонту потребувала і вся будівельна частина. З огляду на це, ЛМКП «Львівтеплоенерго» провело повну її реконструкцію. Тепер тут встановлено сучасне обладнання, яке забезпечує високі техніко-економічні показники. Кошторисна вартість проекту – 3 млн. грн. Відтак, 16 будинків міста отримують якісно тепло, повідомили у прес-службі ЛМР

«Я пригадую, коли останній раз виїжджав на цю котельню, все було знищено, були великі нарікання мешканців на опалення. Ця котельня дає тепло для 16 будинків. Ми ці будинки і цю котельню прийняли від залізниці, взяли на баланс.

Ми інвестували 3 млн грн коштів «Львівтеплоенерго». На сьогодні ККД доведено до 92%. А було трохи більше 40%. По газу маємо економію 30% в місяць, тобто, ми менше споживаємо газу. Але найголовніше – нема нарікань мешканців цих будинків на тепло. Бо був постійно недогрів, скарги. Ми тут також замінили 1,5 км мереж. Фактично, в цьому мікрорайоні люди задоволені, є хороше і надійне опалення», - зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

1 січня 2010 року ЛМКП «Львівтеплоенерго» офіційно отримало на баланс 8 котелень Львівської залізниці: на вул. Шевченка, 144, Кордуби, 12 (підвальна), Окружна, 44, Городоцька, 225, Єрошенка, 4 (підвальна), Івасюка, 19 (підвальна), Богуна, 15 (підвальна) та Горбачевського, 4 (прибудована), які подавали опалення до 53 житлових будинків.

Ситуація на цих котельнях була критичною. Капітального ремонту потребувала кожна. Котельні працювали без хімводоочистки. Кошти не виділялися на ремонт не лише котелень та мереж, а й внутрібудинкових систем опалення будинків.

«Прийняття на баланс цих котелень стало випробуванням для ЛМКП «Львівтеплоенерго». Доводилося докладати титанічних зусиль, щоб у холодну зиму 2010 року подати опалення до житлових будинків на обслуговуванні котелень.

Зважаючи на те, що видатки на ремонт не було передбачено, у час опалювального сезону взимку 2010 року проводили найнеобхідніші роботи, щоб мешканці кожного будинку отримували якісні послуги в опалювальний сезон. Де була можливість – переключали споживачів від котелень до інших джерел теплопостачання», - зазначають у ЛМКП «Львівтеплоенерго».

Франківському району дісталось 4 котельні від Залізниці: на вулицях Окружна, 44, Городоцька, 225, Богуна, 15 та Горбачевського, 4.

На сьогодні в котельні на вул. Городоцькій, 225 проводять повну реконструкцію. Котельні на вул. Горбачевського, 4 і Богуна, 15 ліквідовано, а їхніх споживачів переключено до ЦТП на вул. Кастелівка, 40 і Кастелівка, 2.

Найгірша ситуація була з котельнею на вул. Окружній, 44:

-          в окремостоячій котельні було 5 котлів НИИСТУ-5, встановлених приблизно у 1950-60-х роках, продуктивністю Q=0,56 Гкал/год кожен;

-          котли перебували в аварійному стані, ККД становило 45%;

-          через відсутність хімводоочистки, котли закипіли, трубопроводи були забиті;

-          необхідною була заміна насосів, технологічних трубопроводів, запірної арматури, димової труби;

-          ремонту потребувала і вся будівельна частина котельні – дах протікав, стіни розвалювались, двері і вікна були в аварійному стані.

З огляду на цю ситуацію, проектний відділ ЛМКП «Львівтеплоенерго» розробив проект повної реконструкції котельні на вул. Окружній, 44.

У процесі реалізації проекту, у котельні на вул. Окружній, 44 було встановлено сучасне обладнання, яке забезпечує високі техніко-економічні показники.

 

Техніко-економічні показники роботи котельні на вул. Окружна, 44

 

показник січень 2012р січень 2014р
Споживання газу м3 141886,856 109925,13
питома норма витрати палива на 1 Гкал тепла, кг у пГкал 179,67 134,46
Реалізація теплової енергії, Гкал 789,72 817,55

 

Було встановлено 2 нові, сучасні котли ELLEPREХ-1850, потужність 1,89 мВт, з високим ККД – 92%. Це зменшило сумарні витрати газу і викидів шкідливих речовин при його споживанні.

Встановлено нові насоси, хімводоочистку, запірну арматуру, технологічні трубопроводи, які повністю заізольовані.

Встановлено сучасні прилади обліку.

Процес вироблення і подачі теплової енергії повністю автоматизовано.

Автоматизація і погодне регулювання котлами забезпечили економне використання палива, шляхом регулювання температури теплоносія, залежно від температури зовнішнього повітря.

Також проведено монтаж димової труби, перекрито дах, замінено вікна і двері, зроблено побілку всередині котельні, поштукатурено зовнішні стіни.

Котельня на вул. Окружній, 44 подає опалення до 16 житлових будинків.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: