дивись.info

Садовий бідкається на тотальну централізацію

Садовий бідкається на тотальну централізацію

Міський голова Львова наголосив на необхідності проведення реформ та повернення на місця повноважень. Як зазначив Садовий на “Арені-Львів” під час зустрічі із “громадою міста”, саме через централізацію Україна опинилась у такій складній ситуації, повідомили у прес-службі ЛМР.

«Чому так сталося в нашій країні, чому ми були неготові до цієї агресії, чому ми побачили повну безпомічність державних органів влади, нашої армії? Тому що за останні десять років ми пережили тотальну централізацію нашої країни. Я працюю міським головою, дякуючи вашій довірі, більше восьми років, і за цей час повноваження місцевого самоврядування зменшилися на 60%. Держава робила слабими села, міста, і, насправді, слабою стала наша країна. Цією слабкістю скористався ворог, який захопив частину нашої території.

Ви пригадуєте, як багато в березні було розмов урядовців, нових міністрів, депутатів, що ми негайно будемо повертати права і повноваження місцевому самоврядуванню. Знаєте, скільки повернули за це рік? Нуль, нічого взагалі. Тому що, приходячи в теплі крісла, вони розуміють, що повинні свої повноваження віддавати. І далі, якщо б не волонтери, не благодійники, невідомо, що було б на Сході, там, де йде війна, там, де наші хлопці сидять сьогодні в окопах. Тому для мене пріоритетом є робота як міського голови, так і можливість, щоб у Верховній Раді всі ці закони, про які ми волаємо останніми роками, були проголосовані, і міста отримали реальні повноваження, реальні бюджети. Щоб ми тут, на місці, приймали рішення, а не чекали рішення Києва, чи можна на проспекті Свободи розміщувати ту чи іншу рекламу. Тому що сьогодні це повноваження Міністерства культури, а не міської влади. Це нонсенс, це абсурд. Але так є насправді», – зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.